تعرفه عوارض بها یکی از منابع اصلی ایجاد درآمد شهرداری‌ است
+ پ -
تعرفه عوارض بها یکی از منابع اصلی ایجاد درآمد شهرداری‌ است

نائب رئیس شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: بخش قابل توجهی از درآمدهای شهرداری از محل اعمال تعرفه عوارض بها بدست می‌آید که متأسفانه از سوی برخی اشخاص و برخی دستگاه‌ها در بندرعباس پرداخت نمی‌شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسام صمیمی کشکوئی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به منابع اصلی شهرداری‌ها گفت: یکی از منابع اصلی ایجاد درآمد برای شهرداری‌ها، تعرفه عوارض بها است که شهرداری از محل پرداخت این عوارض امکان توسعه شهر و تأمین مالی پروژه‌های خود را فراهم می‌کند .

 وی افزود: اگر مردم از عوارض شهرداری به طور دقیق مطلع باشند، می‌توانند به شهرداری در وصول این عوارض کمک کنند تا شهرداری برای توسعه شهر صرفا به منابع مالی حاصل از فروش پروانه ساختمانی متکی نباشد .

 نائب رئیس شورای شهر بندرعباس با اشاره به سه درصد عوارض خدمات ایمنی از محل فروش بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی به شهرداری هر شهر، اظهار کرد: بسیاری از تعرفه‌های عوارض بها در بندرعباس پرداخت نمی‌شود و ضروری است تا شهرداری نسبت به اخذ این عوارض از هر بخش اقدام کند .

  وی افزود: دریافت این عوارض بها فشار اقتصادی به جامعه وارد نمی‌کند اما با توجه به جمعیت شهر بندرعباس می‌تواند درآمد قابل توجهی برای شهرداری باشد تا از محل آن بتوان میزان خدمت‌رسانی به مردم را افزایش و پروژه‌های عمرانی بیشتری را به اجرا درآورد .

  عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: از شهروندان خواست تا در وصول این عوارض از دستگاه‌ها به شهرداری کمک کرده و امکان توسعه شهر را فراهم کنند .

 صمیمی خواستار توجه به مقوله گردشگری زمستانی در شهر بندرعباس نیز شد و خاطرنشان کرد: فرصت هوای مطلوب شهر بندرعباس باید به عنوان یک فرصت برای جذب گردشگر دیده شود تا درآمدهای پایداری از این ناحیه برای توسعه شهر بدست آمده و شاهد رونق اقتصادی جامعه باشیم.

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff