تعرض به زائران نوجوان ایرانی، بی‌حرمتی به امت اسلام است/ دشمن می‌خواهد جنگ یمن را نزاع شیعه و سنی جلوه دهد
+ پ -
تعرض به زائران نوجوان ایرانی، بی‌حرمتی به امت اسلام است/ دشمن می‌خواهد جنگ یمن را نزاع شیعه و سنی جلوه دهد

شیخ عالی‌زاده ضمن محکومیت تعرض به دو زائر نوجوان ایرانی گفت: تعرض به زائران نوجوان ایرانی، بی‌حرمتی به امت اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان، شیخ احمد عالی‌زاده امام‌جمعه موقت اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به حملات هوایی عربستان و همدستانش به کشور یمن اظهار کرد: دشمن می‌خواهد درگیری‌های داخلی یمن را جنگ میان شیعه و سنی جلوه دهد تا بدین وسیله به اهداف شوم استثمارگرانه خود نایل گردد.

شیخ عالی‌زاده با بیان اینکه اختلاف مرزی بین یمن و عربستان از امروز و دیروز نیست تصریح کرد: جنوب عربستان که منطقه‌ای خوش آب و هوا و سر سبز  است در گذشته جزو خاک یمن بوده که بدلیل بی‌لیاقتی و ضعف قوای نظامی حاکمان آن کشور به تصرف آل سعود در آمده است.

وی با بیان اینکه یمنی‌های جنوب عربستان به زعم خودشان شهروندی آنها از نوع درجه دوی عربستان است تصریح کرد: این تبعیض نژادی کاملا برای این قشر زحمت‌کش و فقیر محسوس و نمایان است.

امام‌جمعه موقت اهل‌سنت بندرعباس با تاکید بر اینکه استکبار جهانی می‌خواهد قوای نظامی خود را در منطقه تثبیت کند گفت: استکبار با ایجاد اختلاف و دودستگی میان اقوام و ملت‌های منطقه به دنبال هراساندن رهبران و زعمای آن کشورهاست تا بدین وسیله تشنگان قدرت و ثروت را که حاضرند به منظور حفظ تاج و تخت و زعامتشان دست به هر جنایتی بزنند، مجبور به امضای هرگونه قراردادی نماید که منافع مادی استکبار جهانی را در دراز مدت تامین و تضمین کند.

وی با بیان اینکه جنگ‌افروزان یمن باید صهیونیسم را هدف بگیرند گفت: ما با یهودی‌ها مشکلی نداریم؛ مشکل امت اسلامی با صهیونیسم است که یک حزب سیاسی و مولود استکبار جهانی است.

رئیس شورای روحانیت اهل‌سنت شهرستان بندرعباس خاطرنشان کرد: ای کاش رهبران و سران این کشورهای منطقه از سرنوشت صدام عبرت می‌گرفتند و به جای مقابله با ملت‌های مسلمان مظلوم و بی‌دفاع با صهیونیست‌‎هایی که مانند گرگ به جان فلسطینی‌ها افتاده‌اند به مقابله می‌پرداختند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکومیت تعرض به دو زائر نوجوان ایرانی خاطر نشان کرد: تعرض به زائران نوجوان ایرانی، بی‌حرمتی به امت اسلام است.

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff