تعدیل روشنایی معابر شهرهای هرمزگان برای کاهش بار مصرفی زمستان 

طبیبی گفت: روشنایی چراغ های معابر شهرها و جاده های بین شهری با هدف صرفه جویی در مصرف برق و کاهش پیک بار زمستان تعدیل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مصطفی طبیبی د: باتوجه به درپیش بودن فصل زمستان و افزایش مصرف گاز برای مصارف گرمایشی مناطق سردسیر، تامین سوخت گاز نیروگاهها با چالش مواجه خواهد شد.

طبیبی اضافه کرد: برای کاهش بار مصرفی برق در فصل زمستان همانند سال گذشته چراغ های روشنایی در معابر اصلی شهرها تعدیل و یا به صورت یک در میان روشن می شود. ضمن اینکه با هماهنگی ادارات راهداری، چراغ های روشنایی جاده های بین شهری نیز تعدیل می شود.

وی با اشاره به سرد شدن هوا واستفاده مشترکین از لوازم گرمایشی بویژه آبگرمکن اظهار داشت: باتوجه به اینکه آبگرمکن در ردیف لوازم پرمصرف قرار دارد، مشترکان در استفاده از آن نهایت صرفه جویی را داشته باشند و فقط هنگام نیاز آبگرمکن را روشن نموده و در سایر ساعات شبانه روز آن را خاموش کنند.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در ادامه گفت: تعرفه برق در سه ماه فصل زمستان به روال قبل بازمی گردد و تخفیف ۴۰ درصدی که در ماههای گرم سال اعمال می شد در این فصل حذف می شود. در این خصوص نیز مشترکین برای کاهش هزینه های برق مصرفی حداکثر صرفه جویی را در استفاده از لوازم برقی داشته باشند.

انتهای پیام/