تعداد آمبولانس و پزشک متخصص در بشاگرد کافی نیست
+ پ -
تعداد آمبولانس و پزشک متخصص در بشاگرد کافی نیست

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشاگرد با بیان اینکه بیشترین آمار اعزام بیماران به شهرستان های میناب و بندرعباس در بخش زنان و زایمان است گفت : کمبود آمبولانس و نبود پزشک متخصص مهمترین خواسته های مردمی این شهرستان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، دکتر عباس علیمراد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: در حال حاضر یک بیمارستان، ۵ مرکز بهداشت، ۲۴ خانه بهداشت و ۲ پایگاه بهداشتی در شهرستان بشاگرد در حال فعالیت هستند.

 

دکتر علیمراد اظهار داشت: متاسفانه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) شهرستان بشاگرد فاقد متخصص است و فقط پزشک عمومی در این بیمارستان فعالیت می کند و هنوز زمینه های حضور متخصص در شهرستان بشاگرد فراهم نشده است.

 

علیمراد با اشاره به کمبود آمبولانس در شهرستان بشاگرد گفت: ما فقط ۳ دستگاه آمبولانس در شهرستان داریم که دو دستگاه آن در بیمارستان و یک دستگاه در پایگاه ارژانس ۱۱۵ فعال هستند و کمبود آمبولانس در شهرستان بسیار احساس می شود.

 

وی بیشترین آمار اعزام بیماران به شهرستان های میناب و بندرعباس را در بخش زنان و زایمان عنوان کرد و گفت: بخاطر عدم حضور متخصص در بخش های مختلف و برخی از کمبودهای پزشکی متاسفانه آمار اعزام در این شهرستان بسیار بالا است و در ماه بین ۱۵ تا ۲۰ نفر بیمار اعزامی داریم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد همچنین بیشترین آمار بیماری در این شهرستان را “اسهال” عنوان کرد و مهمترین علل آن را وضیعت نامناسب آب آشامیدنی دانست.

 

عباس علیمراد گفت: با حضور ۴۴ بهورز حدود ۵۳ درصد از روستاهای شهرستان بشاگرد تحت پوشش خانه بهداشت ها هستند.

 

علیمراد افزود: متاسفانه در زمینه بهداشت محیط در شهرها و روستاهای بشاگرد بسیار مشکل داریم و برای رفع این مشکل بزرگ بسیج شدن تمام دستگاه ها و ادارات دولتی در این شهرستان را می طلبد.

 

وی گفت: در سال گذشته فقط ۳ مورد بیماری مالاریا در شهرستان مثبت اعلام شده است و امیدواریم این آمار در سال جاری به صفر برسد.

 

دکتر علیمراد آمار عقرب گزیدگی در این فصل از سال در شهرستان بشاگرد را بالا عنوان کرد و گفت: متاسفانه یک نفر در همین رابطه در بخش گافر وپارامون به علت انتقال نیافتن به موقع به مراکز درمانی منجر به فوت شد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff