تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان میناب راه اندازی می شود
+ پ -
تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان میناب راه اندازی می شود

رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب از راه اندازی شرکت تعاونی های توسعه و عمران در این شهرستان خبرداد.

به  گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، فیروزه میرابی رییس اداره کار ،تعاون رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران در میناب را از اهمیت بالایی بر شمرد و افزود: به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستانها،هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی،بستر سازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و انجام طرحهایی که به دلیل افزونه زا(رانت زا) بودن آن،امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد،شرکتهایی با عنوان شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تشکیل می گردد.

 

 

خانم میرابی ،انجام کلیه فعالیت های عمرانی و آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان حوزه فعالیت و سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت در فعالیت ها و بنگاه های اقتصادی مربوط ،ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی تولیدی، توزیعی و خدماتی که مرتبط با تحقق اهداف تعاونی باشد ،مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی با اولویت تعاونی ها ،انجام هرگونه معاملات از قبیل خرید و فروش، اجاره و نظایر آن و تملک اراضی، اموال منقول و غیر منقول و تامین نیازمندیهای خود به طریق مقتضی و مقرون به صرفه در جهت اهداف تعاونی ،خرید اوراق بهادار برای مدیریت منابع تعاونی را از بخش اعظم تشکیل شرکت های توسعه و عمران شهرستانی عنوان نمود.

 

 

وی افزود: شرکتهای تعاونی که بر اساس قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و اجرایی سیاستهای کلی اصل (۴۴) قانون اساسی تاسیس می شوند در پایان هر سال مالی موظف به تعیین قیمت سهام بر اساس اموال و دارایی ها و بدهی های شرکت با اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری اقدام و ارزش واقعی سهام را مشخص و به اطلاع مجمع عمومی عادی می رسانند.

 

 

رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب اذعان داشت: مدیران شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی موظف به اعطای سهام تعاونی به میزان کافی برای عرضه به متقاضیان واجد شرایط جدید در هر یک از ادوار می باشند.

 

 

این مسئول خاطر نشان کرد: تعاونیهای مذکور بر اساس مصوبه مجمع عمومی اقدام به افزایش سهام نموده و در هر سال همه اعضاء قبلی و جدید در خرید سهام جدید شرایطی برابر داشته و برای رعایت عدالت اجتماعی، اعضای جدیدی که اقدام به خرید سهام سالهای قبل نموده اند با پرداخت اصل ارزش اسمی سهام قبلی به اضافه سود دوره بلند مدت سپرده های بانکی اعلام شده توسط بانک مرکزی، از ارزش برابری درمیزان سهام با اعضاء قدیمی برخوردار می شوند.

 

 

میرابی با بیان اینکه حوزه فعالیت تعاونی های مذکور محدود به حوزه شهرستان است گفت: این شرکتها مجاز به انجام فعالیتهای مستقل برون شهرستانی نمی باشند.

 

 

رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب تاکید کرد: پرداخت از منابع این تعاونی ها تحت هر عنوان از قبیل وام، تسهیلات و نظایر اینها برای کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیر دولتی و استفاده از منابع این تعاونی ها در غیر موضوع فعالیت خود ممنوع می باشد.

 

 

میرابی اظهار داشت: افرادی که تمایل به شرکت در این تعاونی ها می باشند می توانند با ارزش اسمی هر سهم۵۰۰۰۰ ریال ، حداقل سهم خریداری شده ده سهم معادل ۵۰۰۰۰۰ ریال و حداکثر سهم خریداری شده ۳۰۰ سهم معادل ۱۵۰۰۰۰۰۰ ریال به خریداری سهام اقدام نمایند.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff