تعاونی‌های فراگیر توسعه روستایی در هرمزگان تشکیل می شود
+ پ -
تعاونی‌های فراگیر توسعه روستایی در هرمزگان تشکیل می شود

مدیرتعاون روستایی هرمزگان گفت: یکی از مهمترین مشکلات تولید در برخی از محصولات کشاورزی بازاریابی و بازاررسانی محصولات است و همواره شاهد عدم فروش محصولات یا فروش با قیمت بسیار پایین هستیم این حلقه گمشده کشاورزی با ایجاد یک تشکل فراگیر در این زمینه می تواند به ما کمک کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیروس اسدپور، مدیرتعاون روستایی هرمزگان در جلسه هم اندیشی و کارشناسی تشکیل تعاونی فراگیر که با حضور رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی استان، مدیر تنظیم بازار جهادکشاورزی استان و رؤسای ستادی تعاون روستایی استان با اشاره به راهکار های مناسب در بازاررسانی محصولات کشاورزی استان به مقاصد هدف داخلی و خارجی گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود که یک تعاونی فراگیر با مشارکت اتحادیه و شرکت های تعاونی روستایی و خود کشاورزان جهت عرضه مناسب محصولات کشاورزی به بازار مصرف و یا صادرات آنها تشکیل گردد.

 

 

وی با بیان اینکه در روان سازی خروج محصول از مزارع و تثبیت قیمت مناسب مشکل داریم، تصریح کرد: اتحادیه های تعاونی روستایی بدلیل تعدد فعالیت های حساس و مهم، تمرکز خوبی بر روی بازاررسانی و بازاریابی محصولات ندارند و این یکی از عواملی است که تاکنون این تشکل ها در این زمینه تاثیرگذار نبوده اند لذا وجود یک تشکل تخصصی در بازاریابی و بازاررسانی ضروری است.

 

 

مدیرتعاون روستایی هرمزگان با اشاره به نقش این تعاونی در تحقق خواسته های کشاورزان، تصریح کرد: یکی از راه‌های تحقق توسعه پایدار و نیز اقتصاد مقاومتی ایجاد تعاونی فراگیردر این زمینه است و برای این منظور باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم.

 

 

وی با بیان اینکه باید برای تشکیل چنین تشکلی از نظر حقوقی در تعاون روستایی بررسی گردد افزود: ارزیابی توان و سرمایه مورد نیاز این تشکل، برگزاری جلسات با فعالان صادرات در سطح استان و مشاوره علمی و تخصصی در این زمینه از مواردی است که در دستور قرار گرفت.

 

 

با تاکید ضرورت تشکیل این تعاونی، خواستار حمایت و همکاری بخش های مرتبط در این راستا شد و افزود: تاسیس این تشکل و با گماردن نیروهای متخصص و توانمند می‌توان به یکی از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی کمک کرد.

 

 

‌انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff