تعامل کشورهای منطقه صلح و ثبات پایدار را تامین می‌کند

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: ایران و پاکستان با هم افزایی ظرفیت‌های موجود خود می‌توانند امنیت دریایی منطقه را تامین کنند و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای در آبهای منطقه و کشورهای اسلامی آن نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در دیدار ناوگروه پاکستانی اظهار کرد: بدون شک این گونه ارتباطاتی که بین دو نیروی دریای جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در سنوات اخیر برقرار شده است زمینه ای برای ارتباط مستحکم تر برای دو کشور همسایه خواهد بود.

وی با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران مشترکات فرهنگی زیادی با کشور برادر؛ پاکستان دارد، افزود: این دو کشور از فرهنگ و تاریخ و همچنین سوابق خوب حسن همجواری با یکدیگر برخوردارند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، موفقیت های کشور برادر پاکستان را موفقیت های خود می داند، تصریح کرد: پیشرفت و توسعه دو کشور بزرگ منطقه می تواند نقش بسیار موثری در هم افزایی ظرفیت های منطقه ای داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: اقتدار دو کشور پاکستان و جمهوری اسلامی ایران در منطقه می تواند زمینه های حضور موثرتر این دو کشور در تحولات منطقه باشد.

وی بیان داشت: حضور ناوگروه دریایی کشور پاکستان در ایران و ایجاد ارتباط و انجام رزمایش های مشترک نیروهای دریایی ارتش دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، بدون شک بر حسن برادری و همجواری بین دو کشور کمک خواهد کرد.

امام جمعه بندرعباس گفت: حضور این ناوگروه در ایران و استان هرمزگان بعنوان یکی از استان‌های موثر در مسائل اقتصادی ایران به ویژه در حوزه صادرات و واردات و مسائل دریایی، می‌تواند نقش موثری را ایفا کند.

عبادی زاده ادامه داد: استان هرمزگان با برخورداری از ۲۲۰۰ کیلومتر سواحل آبی با احتساب جزایر چهارده گانه یکی از استان‌هایی است که از بیشترین ارتباط دریایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: همچنین استان هرمزگان به دلیل برخورداری از راه ارتباطی خلیج فارس و همسایگی با این خلیج و دسترسی به آبهای آزاد از طریق دریای عمان، از سایر استان‌های کشور متمایز است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اذعان داشت: معتقدیم که دو کشور ایران و پاکستان با هم افزایی ظرفیت‌های موجود خود می‌توانند امنیت دریایی منطقه را تامین کنند چراکه ما نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای در آبهای منطقه و کشورهای اسلامی آن نداریم.

عبادی زاده گفت: تجربه ثابت کرده است که هر وقت که پای بیگانگان و کشورهای فرامنطقه ای به ویژه ابرقدرت‌ها در یک منطقه باز شده است هرگز نتوانسته‌اند صلح و امنیت و آرامش را برای آن منطقه به ارمغان بیاورد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز معتقد است که صلح و ثبات پایدار در منطقه، با کمک کشورهای منطقه تامین می‌شود، گفت: این گونه ارتباطات و تعاملات بین دو نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاکستان می تواند زمینه های صلح پایدار در منطقه را فراهم کند.