تعامل در راستای خدمت رسانی به مردم ضروری است
+ پ -
تعامل در راستای خدمت رسانی به مردم ضروری است

بخشدار کیش با ارزیابی مثبت تعامل و هم افزایی بخشداری و سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ما اعتقاد داریم که برای خدمت به مردم آمده ایم و تمامی دستگاه ها به نوعی خدمتگزار مردم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز ، روح الله شهداد نژاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کیش پرس اظهار کرد: بخشداری یک نهاد حاکمیتی است و در بخش کیش که شامل جزیره کیش، هندورابی، لاوان و جزایر فارور است به عنوان یک نهاد دولتی به مشکلات مردم رسیدگی می کند.

 

وی افزود: از زمان حضور در جزیره کیش با تعدادی از مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و در خصوص مسائل مختلف گفت و گو کرده ام و جلسات برگزار شده از محتوی خوبی برخوردار بوده است.

 

شهداد نژاد تاکید کرد: ما نه ادعای حاکمیت و نه ادعای مالکیت داریم. ما برای خدمت به مردم آمده ایم و در راستای خدمت به مردم تمامی دستگاه ها باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

 

وی در رابطه با سبد کالای توزیع شده در جزیره کیش گفت: به دلیل اینکه در این دوره سبد کالا به صورت اعتباری و از طریق فروشگاه ها به مردم واگذار شد آمار دقیقی از میزان سبد کالای دریافتی مردم در جزیره کیش در اختیار نیست.

 

این مقام مسئول توضیح داد: اعتبار در نظر گرفته شده برای هر نفر از سوی دولت به صورت شارژ کارت های یارانه صورت گرفت که مشمولین طرح با مراجعه به فروشگاه های معرفی شده کالای در نظر گرفته شده از سوی دولت به عنوان کالای یارانه ای را دریافت کردند که در جزیره کیش تنها فروشگاه آب و برق مسئولیت توزیع اقلام مورد نظر را بر عهده داشت.

 

وی در ادامه بیان کرد: مهلت اعتبار سبد کالا به مدت دو ماه در نظر گرفته شده بود که از زمان اعلام به مدت یاد شده مشمولین قادر به برداشت مبلغ اعتبار به صورت نقدی نبوده اند اما پس از پایان این مهلت این مبلغ با کسر ۲۰ درصد قابل برداشت خواهد شد.

 

بخشدار کیش رسیدگی به بحث اتباع بیگانه در جزیره کیش را یکی از اولویت های کاری بخشداری عنوان کرد و افزود: استان هرمزگان از مناطقی است که حضور اتباع بیگانه در آن ممنوع است و بخش دولتی یا خصوصی حق استفاده از اتباع بیگانه را ندارد. اما به دلیل شرایط گرم و طاقت فرسایی که کارهای ساختمانی دارد و بعضا این افراد به کار گرفته می شوند باید دستگاه های نظارتی برای این افراد مجوزهایی را صادر کنند تا علاوه بر اینکه اطلاعات کافی از حضور این افراد در شهر داشته باشند از نظر رسیدگی به آنان نیز دقت نظر کافی صورت گرفته و در حقوق آنان اجحافی صورت نگیرد.

 

شهداد نژاد با اشاره به اینکه حضور شهرداری ها در کشور بنا به ضرورت هایی که مورد نیاز خدمات شهری بوده است بوجود آمده ادامه داد: سازمان منطقه آزاد کیش با تمام توان به امور شهری جزیره کیش رسیدگی می کند اما در صورت وجود شهرداری که یک نهاد عمومی غیر دولتی است که خدمات ارزان قیمت ارائه می دهد و به دلیل اینکه از دولت امکانات می گیرد باید پاسخگوی دولت نیز باشد می تواند در کنار سازمان خدمات بیشتری به مردم ارائه داده و به این صورت بار مسئولیت خدمات شهری را از دوش سازمان بردارد تا مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش به مسائل اصلی تر و مهمتری همچون مباحث اقتصادی و تجاری بپردازند.

 

نماینده سیاسی دولت در بخش کیش به انتصاب دهیار جدید در لاوان اشاره کرد و گفت: چون مدت کمی است که در جزیره کیش در سمت بخشدار مشغول به فعالیت شده ام فرصت چندانی برای بازدید از جزایر دیگر بخش کیش به وجود نیامده است و پس از ماه رمضان در بازدید از این جزایر به مشکلات آنان رسیدگی خواهیم کرد.

 

وی در رابطه با تبدیل جزیره هندورابی به یک مکان گردشگری اظهار کرد: لازمه تمامی فعالیت های انجام شده در جزایر پرهیز از هر نوع آسیب زیست محیطی به وضعیت بکر و طبیعی این مناطق است.

 

بخشدار کیش افزود: به طور قطع مسئولان در هنگام طراحی نقشه برای استفاده از فضاهای جزایر برای توسعه گردشگری تمهیدات لازم را در نظر گرفته اند.

 

وی تاکید کرد: باید سعی کنیم تا این جزایر بکر و طبیعی به پایگاه های زیست محیطی تبدیل شوند. زیرا نابود کردن منابع طبیعی نادرست است و در این صورت برای آیندگان پاسخ قانع کننده ای نخواهیم داشت.

 

بخشدار کیش بیشترین مراجعات مردمی به بخشداری کیش را در رابطه با یارانه ها، سبد کالا و مسائلی از این دست دانست و اضافه کرد: ما سعی می کنیم تمامی مسائل و مشکلاتی که مردم با آن روبرو هستند با همکاری سازمان، نهاد ها و دیگر ارگان های مستقر در جزیره کیش از میان برداشته شود.

 

روح الله شهداد نژاد با تاکید بر برگزاری انتخابات به عنوان یکی از وظایف اساسی بخشداری به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری اشاره و خاطر نشان کرد: ۷ اسفندامسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم که امیدواریم با حضور حداکثری مردم و تلاش تمامی دوستان و دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی شاهد انتخاباتی پر شور، سالم و حداکثری باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با حمایت از روز جهانی قدس و حمایت از ملت های مسلمان و مظلوم جهان در فلسطین، عراق، سوریه، یمن و دیگر کشورهایی که در منطقه به علت حملات بی رحمانه دست نشاندگان استکبار و استعمار جهانی در رنج و سختی به سر می برند گفت: روز قدس متعلق به تمامی جهان اسلام است و در این روز با حضور همه مردم در صفوفی به هم فشرده به دشمنان اسلام نشان خواهیم داد که ملت ایران همچون سال های گذشته در کنار برادران و خواهران مسلمان خود ایستاده است و پا به پای آنان از حیثیت و آرمان های اسلام دفاع می کند.

 

بخشدار کیش از مردم خواست تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در صحنه حضور یافته و با مشت های گره کرده و قدم های استوار حضور خود در میدان های رزم علیه تمامی ظالمان جهان را به اثبات برسانند.

 

وی در رابطه با مذاکرات هسته ای نیز اظهار کرد: ما ملتی هستیم که با تمامی سختی های تحریم سال های سال توانسته ایم استوار و ثابت قدم در صحنه حضور داشته باشیم و تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کنیم. امروز هم ما همان ملت سی و اندی سال پیش هستیم که با دست های خالی انقلابی بی نظیر در جهان را به همت بزرگ مرد تاریخ رقم زدیم. باز هم با همان قدرت می توانیم در مقابل تحریم ها ایستادگی کنیم.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: ما در کنار رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و با خطوط قرمزی که ایشان تعیین کرده اند در کنار تیم مذاکره کننده هسته ای ایستادگی خواهیم کرد و زیر بار توافق به هر قیمتی نخواهیم رفت.

 

لازم به ذکر است روح الله شهداد نژاد اواسط اردیبهشت سال جاری به عنوان بخشدار کیش پس از ابراهیم فرهادی نیا که ۱۳ ماه مسئولیت بخشداری کیش را به عهده داشت این مسئولیت را پذیرفت.

 

شهداد نژاد سابقه ۱۸ سال فعالیت در بخش های معاونت مدیر کلی امور اجتماعی، دبیری شورای اقامه نماز استانداری، مشاور معاونت توسعه منابع انسانی استانداری و ریاست امور اداری و مسئولیت آموزش های کوتاه مدت دفتر آموزش و پژوهش استانداری را در کارنامه فعالیت های خود دارد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff