تظاهرات 20هزار نفری اعراب اراضی اشغالی در اعتراض به ممنوعیت فعالیت جنبش اسلامی فلسطین
+ پ -

۲۰ هزار نفر از اعراب اراضی اشغالی در اعتراض به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای لغو فعالیت شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین دست به تظاهرات زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حدود ۲۰ هزار نفر از اعراب اراضی اشغالی در اعتراض به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای لغو فعالیت جنبش اسلامی فلسطین دست به تظاهرات زدند.

«کمیته پیگیری شهروندان عرب اسرائیل» ترتیب‌دهنده این تظاهرات بود که روز گذشته (شنبه) در اراضی اشغالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تعدادی از اعضا عرب کنست (پارلمان اسرائیل) در این تظاهرات حضور داشتند. «جمال زهلکا» از حزب «فهرست مشترک اعراب» در این تظاهرات گفت، شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین هرگز قانون را نقض نکرده است. وی سپس اعلام کرد، تا لغو این ممنوعیت از اعتراض دست بر نمی‌دارند. مخالفان این ممنوعیت در حال بررسی ارائه دادخواست به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی هستند.

در این میان، شیخ رائد صلاح، رهبر این جنبش نیز چنین ممنوعیتی را «نفرت کور» خواند و رو به جمعیت معترضان گفت:‌« ما به نژادپرستی و نفرت آنها ضربه خواهیم زد».

وی با بیان اینکه اسرائیل مسجدالاقصی را به خطر انداخته است، قول داد، این مسجد مقدس را با خون و آتش آزاد خواهد کرد و با اشغالگری خواهد جنگید تا آخرین پناهنده فلسطینی نیز به سرزمین‌های فلسطینی بازگردد.

در این راهپیمایی، معترضان پرچم‌های جنبش اسلامی فلسطین، ترکیه و نیز پرچم فلسطین را به اهتزاز در آوردند و خواستار لغو ممنوعیت فعالیت این جنبش شدند. برخی از معترضان شعار می‌دادند، «ما زندگی خود را فدای مسجدالاقصی می‌کنیم».

این دومین باری است که اعراب اراضی اشغالی به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای ممنوع اعلام کردن فعالیت شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین اعتراض کرده‌اند.

کابینه رژیم صهیونیستی، جنبش اسلامی فلسطین را به داشتن ارتباط با گروه‌های تروریستی و همین طور تحریک موج خشونت در اراضی اشغالی متهم کرد. بعد از آن پلیس به دفتر این جنبش حمله کرد و اسناد و کامپیوترهای آنها را ضبط کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff