تظاهرات گسترده برای استعفای نخست‌وزیر انگلیس/ کامرون: باید بهتر از این، مدیریت می‌کردم
+ پ -
تظاهرات گسترده برای استعفای نخست‌وزیر انگلیس/ کامرون: باید بهتر از این، مدیریت می‌کردم

در ادامه فشارها بر نخست‌وزیر انگلیس بر سر دخالت او در پرونده جنجالی «اسناد پاناما»، تظاهرات گسترده‌ای به منظور استعفای دیوید کامرون برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه فشارها بر نخست‌وزیر انگلیس به دلیل نقش او در اسناد جنجالی موسوم به «اسناد پاناما»، تظاهرات علیه دیوید کامرون در لندن برگزار شد.

پس از آنکه انتشار اسناد یک شرکت حقوقی مستقر در پاناما از وجود یک شرکت برون مرزی متعلق به پدر دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس پرده برداشت، فشارها برای کناره‌گیری رئیس کابینه انگلیس افزایش یافته است.

هفته گذشته شماری از رسانه‌های عضو کنسرسیوم روزنامه‌‌نگاران تحقیقی، بخشی از اسنادی شرکت «موساک فونسکا» را منتشر کردند. این اسناد نشان می‌دهد که ده‌ها شخصیت شناخته‌شده بین‌المللی از جمله «یان کامرون» پدر نخست‌وزیر انگلیس که سال ۲۰۱۰ درگذشت، با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مستقر در مناطق معاف از مالیات، تلاش کرده‌اند دارایی‌های خود را از دید عموم مخفی کنند.

هرچند دفتر نخست‌وزیر انگلیس اواخر هفته گذشته تحت فشار رسانه‌ها اعتراف کرد که در سال ۱۹۹۷ در شرکت پدرش سرمایه‌گذاری کرده و در سال ۲۰۱۰ چهار ماه پیش از به دست گرفتن قدرت، این سهام را به قیمت ۳۱۵۰۰ پوند فروخت( جزئیات بیشتر).

در ادامه فشارها امروز شنبه تظاهرات گسترده‌ای در لندن پایتخت انگلیس برگزار شد و شرکت‌کنندگان خواستار کناره‌گیری و استعفای دیوید کامرون از نخست‌وزیری شدند.

تظاهرات‌کنندگان انگلیسی که پلاکاردها با تصاویر نخست‌وزیر این کشور در دست داشتند، شعارهایی چون «دیوید کامرون باید کنار برود»،‌ سر دادند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff