تظاهرات بامدادی بحرینی‌ها در روز جهانی قدس
+ پ -
تظاهرات بامدادی بحرینی‌ها در روز جهانی قدس

هزاران تن از آحاد مختلف ملت بحرین پس از اتمام مراسم شب‌ «قدر» و اقامه نماز صبح، با برگزاری تظاهراتی روز جهانی قدس را گرامی داشته و بر لزوم آزادی مسجد الاقصی تاکید کردند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هزاران شهروند بحرینی در بامداد آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با برگزاری تظاهراتی، چنگ زدن خود به قضیه مرکزی جهان اسلام را فریاد زدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «اللؤلؤه»، اهالی منطقه «صدد» و «سفاله» در بامداد روز جهانی قدس، آزادی قدس شریف را فریاد زده و چنگ زدن خود به آرمان فلسطین به عنوان قضیه اصلی امت اسلامی را تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، شمار مناطق بحرینی که بامداد امروز شاهد برگزاری تظاهراتی در همبستگی با قدس شریف بودند، «ده‌ها» شهر و روستا اعلام شدند. اهالی مناطق «النویدرات»، «کرباباد»، «الدیر»، «عالی»، ‌«المالکیه» و «سماهیج» پس از برگزاری نماز صبح به مناسبت روز جهانی قدس راهپیمایی کردند.

این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی دولت بحرین به سوی تظاهرات کنندگان در مناطق النویدرات، کرباباد و الدیر یورش بردند و راهپیمایی‌های مسالمت آمیز مردم را به خشونت کشاندند. نیروهایی که به صورت‌هایشان نقاب زده بودند با حمله به تظاهرات کنندگان در منطقه کرباباد شش تن را زخمی کردند.

اهالی منطقه المالکیه تحت شعار «قدس، قطب نمای انقلابیون» تظاهرات کردند.

این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین صبح امروز از دیوار خانه‌های مردم در مناطق تظاهرات بالا رفتند. مأموران نظام بحرین اهالی منطقه «سماهیچ» را بعد از نماز صبح دنبال کردند.

تظاهرات کنندگان بحرینی در منطقه «الشاخوره»‌ تاکید کردند که روز جهانی قدس، تنها مخصوص قدس شریف نیست؛ بلکه یک مناسبت جهانی و روز رویارویی مستضعفان با مستکبران است

تظاهرات کنندگان منطقه «ابوصبیع» با سر دادن شعارهای «لبیک یا فلسطین»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» تاکید کردند که «رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار محور خواهد شد».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff