تظاهرات اماراتی‌ها در اعتراض به اعزام نظامیان به یمن
+ پ -
تظاهرات اماراتی‌ها در اعتراض به اعزام نظامیان به یمن

صدها اماراتی در پی کشته شدن ده‌ها نفر از نظامیان این کشور به دست نیروهای یمنی، تظاهرات کردند و خواستار خروج بقیه سربازان اماراتی از خاک یمن شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صدها نفر از شهروندان اماراتی در روزهای گذشته در اعتراض به اعزام نیروهای این کشور به یمن تظاهرات کردند و خواستار خروج نظامیان کشورشان از خاک یمن شدند.

منابع اماراتی گزارش دادند که اماراتی‎ها در پی کشته شدن ده‌ها نفر از سربازان این کشور در یمن، دست به «تظاهرات گسترده» زدند و اعزام فرزندانشان به جنگ در یمن را «بی فایده» خواندند و آن را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری «پانورما الشرق الاوسط»، شرکت کنندگان در این تظاهرات که در میان سکوت رسانه‌ای و سانسور شدید خبری برگزار شد، خواستار بازگشت نظامیان باقی مانده در یمن شدند.

در همین ارتباط، پایگاه خبری «الامارات ۷۱» گزارش داد که مردم امارات با سر دادن شعارهایی خواستار نجات جان بقیه نیروهای اماراتی از آنچه که آن را «جهنم یمن» خواندند، شدند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان از مسئولان سیاسی و نظامی امارات درخواست کردند که مقدمات لازم برای بازگشت بقیه نظامیان مستقر در خاک یمن را فراهم کنند.

پایگاه خبری «الامارات ۷۱» در ادامه گزارش داد که اماراتی‌ها روز کشته شدن سربازان اماراتی در عملیات «الصافر» ارتش یمن در استان مأرب را «روز جمعه سیاه» نامیدند.

نیروهای یمنی روز جمعه گذشته پادگان «الصافر» در استان مأرب یمن را هدف حملات موشکی خود قرار دادند که به گفته سخنگوی ارتش یمن ۷۵ نفر از نظامیان اماراتی کشته شدند، این در حالی است که دولت امارات تعداد قربانیان را ۴۵ نفر اعلام کرد.

منابع نظامی یمن گزارش دادند که در عملیات ارتش این کشور در پادگان الصافر،۳۰۰ نفر از نظامیان بحرینی، اماراتی، سعودی و دیگر کشورهای عربی کشته شدند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff