تظاهرات اسرائیلی‌ها مقابل منزل نتانیاهو
+ پ -
تظاهرات اسرائیلی‌ها مقابل منزل نتانیاهو

صدها نفر از ساکنان فلسطین اشغالی در اعتراض به آنچه آن را «تاراج گاز» اعلام کردند، مقابل منزل نخست‌وزیری تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شرکت‌های خصوصی گاز در فلسطین اشغالی، نوع قرارداد دولت با آنان را «تاراج گاز» مدیترانه می‌دانند.

در اعتراض به این مسئله، صدها اسرائیلی شب گذشته از میدان «هبیما» به سوی مجتمع ادارات دولتی در «تل آویو» با عنوان «تاراج گاز» تظاهرات کردند.

رادیو «صدای اسرائیل» شنبه شب (دیشب) اعلام کرد که معترضان به توافقنامه بین دولت و شرکت‌های خصوصی گاز در خصوص درآمد مخازن گاز کشف شده در سواحل دریای مدیترانه، دست به تظاهرات زدند.

این رادیو همچنین اعلام کرد که دهها نفر نیز مقابل منزل «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شهرک «کیساریا» تجمع کردند.

این تظاهرات اولین اعتراض به اجرای توافقنامه گازی دولت با شرکت‌های خصوصی نیست و تل‌آویو در روزهای اخیر شاهد این نوع اعتراض‌ها بوده است.

اسرائیلی‌ها در حالی به عملکرد دولت نتانیاهو در خصوص گاز مدیترانه و درآمد اعتراض دارند، که لبنان نیز اعلام کرده است، اسرائیل مشغول سرقت گاز در سواحل این کشور است.

اختلافات گازی بین لبنان و رژیم صهیونستی تقریبا از پنج سال پیش در پی تلاش‌های تل‌آویو برای سرقت منابع نفت و گاز لبنان آغاز شده و همچنان در جریان است.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان سال گذشته اسناد و مدارکی را به دولت آمریکایی و سازمان ملل درباره تداوم تلاش‌های اسرائیل برای استخراج و سرقت نفت و گاز لبنان در ساحل مدیترانه ارائه کرده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff