تصویب طرح استانی جستجو و نجات دریایی در هرمزگان/ مدیریت بحران 75 درصد سوانح دریایی کشور در استان
+ پ -
تصویب طرح استانی جستجو و نجات دریایی در هرمزگان/ مدیریت بحران ۷۵ درصد سوانح دریایی کشور در استان

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تصویب طرح استانی جستجو و نجات دریایی به منظور انسجام بیشتر ارگان های استانی در زمینه مدیریت سوانح دریایی کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: هماهنگی و پشتیبانی مؤثر سازمان ها و ارگان های استانی در زمان بروز سوانح دریایی، حضور نیروهای آموزش دیده و وجود تجهیزات مناسب برای عملیات جستجو و نجات از جمله مواردی است که در این طرح گنجانده شده است.

 

 

ایدنی کاهش تلفات انسانی در هنگام بروز سوانح دریایی، تردد ایمن ناوگان تجاری بین المللی، سنتی، باری و صیادی در حوزه استان، ایجاد محیطی امن برای مسافران دریایی، کاهش حق بیمه مسئولیت و باربری در صنعت کشتیرانی را از جمله مزایا و دستاوردهای تصویب این طرح در عالی ترین مرجع اجرایی استان عنوان کرد.

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندرعباس به عنوان پیشرفته ترین مرکز دریایی کشور از ۶ فروند شناور پیشرفته جستجو و نجات، یک فروند قایق RIB، بالگردهای جستجو و نجات با قابلیت پرواز در شب و ۳۲ ایستگاه مردمی (همیار ناجی) برخوردار است.

 

 

وی افزود: ام.آر.سی.سی بندرعباس به عنوان مرکز بین المللی عملیات مشترک منطقه از سوی سازمان جهانی دریانوردی، سازمان میمک مستقر در بحرین و سازمان راپمی مستقر در کویت شناسایی شده است.

 

 

ایدنی بیان داشت: این مرکز طی ۵ ماهه نخست سال جاری با مدیریت ۵۵ عملیات جستجو و نجات دریایی، جان ۲۷۱ نفر دریانورد مضطر را در آب های خلیج فارس و دریایی عمان نجات داده است.

 

 

وی با اشاره به اهمیت هرمزگان و موقعیت ویژه جغرافیایی آن در مباحث جستجو و نجات دریایی، بیان کرد: این استان به دلیل قرار گرفتن در جوار تنگه هرمز به عنوان یکی از پرترددترین گذرگاه های دریایی جهان و برخورداری از مرز آبی طولانی ۷۰۰ کیلومتری، مدیریت ۷۵ درصد از عملیات جستجو و نجات دریایی کشور را بر عهده دارد.

 

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطر نشان کرد: تجهیز مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرعباس به یک فروند شناور جدید جستجو و نجات دریایی، بکارگیری دو فروند قایق RIB، جذب نفرات جدید و انجام آموزش های تخصصی برای پرسنل درگیر در طرح، تجهیز مراکز جستجو و نجات مردمی و همیاران ناجی را از جمله اهداف این اداره کل است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff