تصویب برجام از سوی شورای امنیت بدون بندهای 9گانه نامه رهبری اعتبار ندارد
+ پ -
تصویب برجام از سوی شورای امنیت بدون بندهای ۹گانه نامه رهبری اعتبار ندارد

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد گفت: اگر ۹ بند نامه رهبری در مورد برجام به درستی اجرا شود توطئه‌های دشمن خنثی می‌شود و باید در نظر داشته باشیم که مصوبه شورای امنیت برای برجام بدون اضافه شدن این بندها فاقد اعتبار لازم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، امید چوپانکاره مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد پیرامون نامه اخیر مقام معظم رهبری به رئیس جمهور اظهار داشت: در این نامه به نکات بسیار مهمی اشاره شده است، نکاتی که توجه به آن آینده روشنی را بدنبال دارد و عدم توجه به آن ما را با مشکلات بسیار جدی روبرو می‌کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بخشی از نامه تاکید فرمودند که رئیس جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا باید برای لغو تحریم‌ها تعهد کتبی بدهند، این مسئله به ما می‌گوید که در هیچ زمان و در هیچ شرایطی نباید به غرب و آمریکا اعتماد کرد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: به نظر می‌رسد برخی از مسئولان دولت و تیم مذاکره کننده بیش از اندازه به غرب و آمریکا اعتماد کردند و این دقیقا یکی از حفره‌هایی بود که در برجام وجود داشت، که مقام معظم رهبری بسیار زیبا و دقیق به آن اشاره کرده و به مسئولان تذکر دادند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد برجام ابهامات و نقاط ضعف‌های فراوانی دارد، برخی این ادعا را داشتند که تمام بندهای برجام مورد تائید رهبری است ولی دستورات معظم‌له به رئیس جمهور نشان داد این طور نیست و تائید رهبر معظم انقلاب به شرطی است که نقاط ضعف برجام پوشش داده شود.

چوپانکاره اظهار داشت: یکی از نکات دیگری که در نامه رهبری به آن تاکید شده است بحث نیروگاه اراک و فروش اورانیوم است. رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که بعد از اینکه پرونده PMD بسته شد، بحث نوسازی و فروش اورانیوم انجام شود این موضوع ضمن اینکه نشان داد ایشان نسبت به همه مسائل آگاه هستند، باعث می‌شود در آزمون برجام فریب نخوریم.

چوپانکاره گفت: رهبر معظم انقلاب بارها به نقاط ضعف برجام اشاره کردند ولی متاسفانه برخی از مسئولان دولت و مجلس به آن بی توجهی کردند. این بار دیگر جایی برای بی توجهی وجود ندارد و باید دستورات رهبری بند به بند اجرا شود.

وی در خاتمه گفت: اگر ۹ بند نامه تاریخی رهبر انقلاب در مورد برجام توسط دولت به درستی اجرا شود راه نفوذ بسته خواهد شد و توطئه‌های دشمن خنثی می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشیم که مصوبه شورای امنیت برای برجام بدون اضافه شدن این بندها فاقد اعتبار لازم است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff