تصمیم یکسان برای بازگشایی مدارس اشتباه و موفقیت آمیز نخواهد بود

حجت الاسلام بارانی با انتقاد از برخی تصمیمات و سخنان مسئولان مختلف که عادی انگاری را در جامعه ترویج می کنند، گفت: تصمیم یکسان برای بازگشایی مدارس اشتباه و موفقیت آمیز نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام محمد بارانی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با تشکر از برگزاری برنامه ها و جلسات پر محتوا در هفته وحدت گفت: فرهنگ و اخلاق مردم نجیب و شریف، پارسیان را الگوی همزیستی مذاهب اسلامی و اخوت و برادری قرار داده است .

حجت الاسلام بارانی، وحدت را اصل مهم دینی و هویت اسلامی معرفی و اذعان داشت: وحدت یک امر تاکتیکی و مقطعی نیست بلکه فریضه قرآنی است و هر نگاهی خلاف این جهت امت واحده، خواسته یا ناخواسته در جهت خیانت به امت اسلامی است، چون اتحاد مسلمانان عزت آفرین است و با همین وحدت و برادری می توانیم به تمدن نوین اسلامی رسیده و مقدمات ظهور را فراهم نماییم .

امام جمعه شهرستان پارسیان ضمن تشکر و قدردانی از سرعت و کیفیت واکسیناسیون عمومی در پارسیان، ضمن دعوت مردم به همکاری در سلامت عمومی جامعه و حصول ایمنی جمعی با واکسیناسیون تصریح کرد: بنابر نظر متخصصین واکسیناسیون تا میزان زیادی از مرگ و میر و بستری حاد جلوگیری می کند لذا از مردم عزیز میخواهم از واکسن استفاده نمایند .

وی، با انتقاد از برخی تصمیمات و سخنان مسئولان مختلف که عادی انگاری را در جامعه ترویج می کند، گفت: کشور در وضعیت شکننده ای در رابطه با کرونا مواجه است و تا حصول ایمنی جمعی باید ضمن رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از عادی انگاری پرهیز نماییم، لذا از متولیان امر توقع تصمیم کارشناسی در بازگشایی مدارس می رود و قطعا تا آماده سازی همه زیرساخت ها، اقناع افکار عمومی و آموزش مناسب دانش اموزان در مناطق مختلف کشور، تصمیم یکسان برای بازگشایی مدارس اشتباه بوده و موفقیت آمیز نخواهد بود، هر چند در صورت رفع دغدغه والدین و فراهم شدن شرایط قطعا بازگشایی مدارس به منفعت دانش آموزان عزیز خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارسیان، با اشاره به بیانات و توصیه های رهبر عالیقدر انقلاب در جمع اعضای کنگره سرداران شهید استان زنجان، آن را منشور حرکت جدید در حوزه ایثار و شهادت در گام دوم انقلاب معرفی کرده و خطاب به شوراها، شهرداران و دهیاران اظهار کرد: شهرستان پارسیان باید در این راه پرافتخار در خط مقدم باشد، زیرا شهدا در قله افتخارات ملت ایران قرار داشته و شهرها با یاد و نام این ستارگان درخشان بابرکت می شوند و چقدر زیباست در شهر و روستا کوچه ها، معابر، خیابان ها، بلوارها، مراکز عمومی و فرهنگی و…. مزین به نام و تمثال فداکارترین، بافتخارترین، پاک ترین و شجاع ترین فرزندان ملت ایران باشد و این گوشه ای از قدرشناسی یک ملت وفادار نسبت به ایثار و مجاهدت کسانی است که همه هستی خود را تقدیم اسلام کردند .

حجت الاسلام بارانی، با گرامیداشت روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی، دانش آموزان را همواره در خط مقدم مبارزه با جبهه استکبار معرفی کرده و گفت: روز ۱۳ آبان روز سرنوشت ساز جنبش دانش آموزی بود به طوری که همه دنیا شجاعت و ایستادگی جوانان و نوجوانان دانش آموز ایرانی را نظاره کردند و بعدها هم از شهید فهمیده و قاسمپور و ناجی تا شهید علی لندی این راه پرافتخار را ادامه دادند .

وی، افزود: انتقال بین نسلی آرمان ها، اصول و ارزش های انقلاب از شاخصه های برجسته انقلاب اسلامی است و امروز باید به عنوان یک ضرورت مهم به آن نگاه شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پارسیان، ضمن تشکر و قدردانی از نجات خدمه یک لنج باری توسط پاسداران ناوتیپ ذوالفقار ندسا با همکاری بسیج دریایی گفت: بسیج دریایی از تشکل های بابرکتی تاسیس شده است و باید آنرا تقویت و حمایت کرد چرا که قطعا هر کجا مردم وارد میدان شدند ما برکات و خیرات آنرا مشاهده کرده ایم لذا در کنار هم قرار گرفتن ظرفیت عظیم مردمی در قالب بسیج دریایی و مجموعه مقتدر و مخلص نیروی دریایی سپاه موجب ایجاد امنیت همه جانبه در خلیج فارس خواهد بود و یقینا صیادان غیور و مردم مهربان و وطن دوست ساحل نشین می توانند دِژی مستحکم در برابر خطرات و حوادث را ایجاد نمایند .

انتهای پیام/