تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 452840
تاریخ انتشار:جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه استان هرمزگان:

تصمیم اشتباه ترامپ به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد/ برجام نمونه زنده بدعهدی دشمنان انقلاب است/ مسئولان مراقب فریب لفاظی انگلیس باشند

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه برجام نمونه زنده بدعهدی دشمنان انقلاب است،اظهار کردند:مسئولان نظام و دولت باید مواظب فریب کاری و سیاستهای استکباری آن باشند.

تصمیم اشتباه ترامپ به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد/ برجام نمونه زنده بدعهدی دشمنان انقلاب است/ مسئولان مراقب فریب لفاظی انگلیس باشند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه برجام نمونه زنده بدعهدی دشمنان انقلاب است،اظهار کردند:انگلیس خبیث، جاده صاف کن آمریکا و منبع نکبت ملت های منطقه است با توجه به سابقه پلید انگلیس و حیله گری آن،‌مسئولان نظام و دولت باید مواظب فریب کاری و سیاستهای استکباری آن باشند.

افزایش قیمت ها برای جبران بدهی دولت سرسام آور است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به پیام شجاعانه سردار سلیمانی به فرماندهان جهاد اسلامی و گروههای مقاومت فلسطینی مبنی بر آمادگی جمهوری اسلامی برای پشتیبانی همه جانبه از مقاومت گفت: این پیام عمق اعتقاد به مقاومت اسلامی در پهنای امت اسلام را می رساند و در یک جمله روشن و قاطع خلاصه می شود که، هر کجا مظلوم و یا رد پای ظالمی نمایان شود، ایران اسلامی و انقلابی به عنوان یک وظیفه انسانی و دینی حضور خواهد داشت.

 

میرزایی با اشاره به اینکه برای ملت سلحشور ایران و همه مجاهدان راستین اسلام که تحت شعار هیهات منا الذله در برابر جبهه استکبار مقاومت می کند هرگز مکان و جغرافیا مفهوم ندارد، عنوان کرد: در خباثت دشمنان اسلام بین اسرائیل، آمریکا و انگلیس تفاوتی نیست و همه آنها سر و پا یک کرباسند.

 

وی به خیانت ها و دخالت های مکرر روباه مکار و حیله گر انگلیسی علیه ایران اشاره کرد و افزود: سیاستمداران و دولتمردان، رفت و آمدهای سران انگلیسی را رصد کنند و با صلابت در حوزه دیپلماسی ظاهر و مراقب فریب انگلیسی باشند.

 

امام جمعه پارسیان با محکوم کردن اقدام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، تصریح کرد: با این اقدام فروپاشی رژیم صهیونیستی نزدیک تر شد و جهان یک پارچه جهالت ترامپ را محکوم و تمام توجهات جهان اسلام را به سمت قدس کشاند.

 

میرزایی همچنین با انتقاد از بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ و ادامه بیکاری و رکود اقتصادی، به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دقت و تدبیر داد و اظهار کرد: افزایش قیمت ها برای جبران کسری و بدهی های دولت، فشاری است که مردم باید تحمل کنند و الا آنهایی که حقوق نجومی و یا پاداش میلیاردی دریافت می کنند هیچ احساسی از این گرانی ها و فشارها ندارند و بار سنگین مشکلات بر دوش مردم قرار می گیرد.

حوزه و دانشگاه قطب های تاثیرگذار در جامعه اسلامی هستند

حجت الاسلام احمد حسن زاده، امام جمعه جدید کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی، تقوی را تنها را رسیدن انسان به برکات، خوبی ها و بهشت دانست.

وی با تبریک روز وحدت حوزه و دانشگاه به علما و طلاب حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان دانشگاه های کشور، دانشگاه وحوزه را دو قطب اساسی و تاثیر گذار در جامعه اسلامی دانست که در سایه همگرایی، وحدت و حرکت در مسیری یگانه شکوفایی ور شد نظام و جامعه اسلامی را موجب می شوند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه دشمن تمرکز خود را بر جدایی این دو قطب از یکدیگر متمرکز کرده است، اظهار کرد: با وحدت و همگرایی این دوقطب ارزشی جامعه ایران اسلامی روز به روز شکوفایی بیشتری را تجربه کند.

 

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکیدبر اهمیت رعایت تقوی در زندگی گفت: تقوی امری ارزشی، انسانی و دینی است و تنها نیاز جامعه اسلامی و ایمانی نیست بلکه هر کس با هر گرایش دینی و مذهبی اگر بخواهد انسان زندگی کند باید از آن بهره داشته باشد.

تصمیم اشتباه ترامپ به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد

حجت الاسلام روح الله مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ، اظهار کرد: داعشی را که آمریکای ها و جبهه استکبار به وجود آوردند از بین رفت ولی بشار اسد ماند و عراقی را که داعش گرفته بود هشت شعبی اکنون عراق را در دست گرفته است.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد بیان کرد: در پی اعلام ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی‌بر قرار دادن بیت المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، موج جدیدی در جهان اسلام به‌وجود آمد.

وی با بیان اینکه آمریکای جنایت کار دشمن تراز اول دنیای اسلام است،تصریح کرد: برخی ها نمی خواستند باور کنند که دشمن دنیای اسلام آمریکا است و بلکه به ملت هایشان دروغ هم می گفتند.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد در ادامه گفت:  اقدام اخیر ترامپ بستر وحدت همه جانبه و انسجام فراگیر مسلمانان کشورهای اسلامی در مقابل اسرائل و نظام سلطه فراهم می کند .

مختاری افزود: امروز جهان عرب و اسلام ماهیت حقیقی آل سعود را سردمداران امارات و بحرین را با تمام وجود درک کنند و آنهایی که که اهل سازش بودند و فریاد سازش با اسرائیل را می آورند.

وی افزود: مردم مسلمان در سراسر جهان به اعتراض به این تصمیم به صحنه آمدند، کاری که قرار بود به نفع اسرائیل باشد بر علیه این رژیم غاصب تمام خواهد شد.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد اضافه کرد: سران کشورهای اسلامی آن‌طور که باید به میدان نیامدند ولی همین که کنفرانس اسلامی در ترکیه برگزار شد و این حرکت را محکوم کردند جای بسی امیدواری است.

مختاری خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها انواع سلاح را برای کشتار بی گناهان و مردم بی دفاع یمن به عربستان می‌دهند و سازمان ملل در قبال این همه جنایات سکوت کرده‌است.

اقدام ترامپ مبنی بر رسمیت شناختن قدس، خدمت ناخواسته ای به جهان اسلام بود

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری،امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: با توجه به کسری بودجه دولت و بدهی های هنگفت به شهرداری ها و بیمه، متأسفانه شاهد افزایش هزینه های جاری دولت و کاهش هزینه های عمرانی در این لایحه هستیم ، لایحه ای که بودجه یارانه را کاهش می دهد و نتیجه آن حذف ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر از یارانه است.

وی افزود:با توجه به مشکلات عدیده ااین لایحه  انتظار ما از نمایندگان مردم این است که در بررسی این لایحه دقت لازم داشته  و در حین بررسی، سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی را مدنظر داشته باشند.

وی با اشاره به سفر جانسون وزیر خارجه انگلیس به ایران، به بهانه بهبود رابطه اقتصادی با ایران و مذاکره حول مسائل پسابرجام اظهار کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری ‌انگلیس خبیث، جاده صاف کن آمریکا و منبع نکبت ملت های منطقه است با توجه به سابقه پلید انگلیس و حیله گری آن،‌مسئولان نظام و دولت باید مواظب فریب کاری و سیاستهای استکباری آن باشند.

امام جمعه جاسک گفت:هدف اصلی ازسفرجانسون به ایران آزاد سازی دو جاسوس دو تابعیتی ایرانی انگلیسی یعنی کمال فروغی و نازنین زاغری است.

حیدری بیان کرد: یکی از شاخص های اقتدار و پیشرفت کشور، پیشرفت علم است و پیشرفت علم در گرو، تحقیق و پژوهش است که متأسفانه امروزه شاهد هستیم برخی دانشجویان بجای پژوهش، از کپی کردن مطالب دیگران استفاده می کنند که جای بسی تأسف است.

امام جمعه شهرستان سیریک با گرامیداشت شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه یاد آور شد:این شهید بزرگوار که در حوزه های علمیه به درجات عالیه علمی رسیده بود با حضور مؤثر در دانشگاه،‌نقش مهمی در پیوند این دو نهاد مهم داشت.

وی خاطرنشان کرد:اقدام ترامپ مبنی بر رسمیت شناختن قدس، خدمت ناخواسته ای به جهان اسلام بود که اولا باعث زنده شدن مسئله قدس شد ثانیا موجب انسجام جهان اسلام حول محور قدس و موضع گیری کشورهای مختلف علیه سیاست های آمریکا شد.

حوزه علمیه و دانشگاه تعاملات خود را بیشتر کنند

حجت السلام و المسلمین علی بهروزه، امام جمعه شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به صلح امام حسن مجتبی (ع) ، اظهار کرد: این مسئله تبدیل به یکی از شبهه ها در بین شیعیان شده است و این امام بزرگوار را به صلح طلبی محکوم می کنند.

امام جمعه شهرستان بشاگرد افزود: امامان و بزرگان دینی ما به توجه به آموزه های الهی خود مباحث صلح و غضب را به صورت کامل فرا گرفته اند و این مورد در ادعیه های خطاب به خداوند متعال قابل مشاهده است.

بهروزه نداشتن نیروی جنگی و صحابه قابل اعتماد رایکی از اصلی ترین و موثق ترین دلایل صلح امام حسن(ع) دانست.

وی به روز جهانی آری از خشونت و افراطی گردی اشاره کرد و گفت:  با توجه به صلح امام حسن (ع) ما باید تعامل سازنده را فراگیریم و نه سازش را، چرا که اسلام دین افراط و تفریط نیست لذا برای ریشه کن کردن مسائل غیر اخلاقی همه مردم و مسئولان باید در کنار هم به ایستند.

نماینده ولی فقیه در بشاگرد با اشاره به هفته پژوهش، گفت: در شهرستان بشاگرد مشکلات و مسائل فراوانی وجود دارد که انتظار می‌رود توسط دانشجویان و پژوهشگران در جهت رفع آن ها تحلیل و آسیب شناسی شوند.

بهروزه ایجاد وحدت میان حوزه و دانشگاه را سنت حسنه بر جای مانده از شهید مفتح دانست و عنوان کرد: این بزرگوار هم عالم و هم شهید هستند و مقامی بالاتر از این وجود ندارد و نیاز است مسئولان دانشگاه و حوزه علمیه در شهرستان بشاگرد به عنوان نهاد های بزرگ علمی، سیاسی و فرهنگی جلسات مشترکی با هم داشته باشند و تعاملاتشان را افزایش دهند.

بهروزه  با بیان اینکه نبود زیر ساخت مناسب حمل و نقلی یکی از مشکلات اصلی شهرستان به شمار می رود، خاطر نشان کرد: هیچ مجموعه ای برای حمل مسافر و بار در شهرستانی که با شهر های مجاور رفت و آمد های زیادی دارد، وجود نداشته که نیاز است مسئولان شهرستانی و استان در جهت ساماندهی آن حرکتی انجام دهند.

برجام نمونه حاضر بدعهدی دشمنان انقلاب است

حجت الاسلام محمد بارانی، خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به میزان بالای خسارت کشاورزان به دنبال سرما زدگی اخیر اظهار کرد:اگر امسال هم کشاورزان حمایت نشوند دیگر توانی برای ادامه کار برای آنها باقی نخواهد ماند و قطب کشاورزی هرمزگان و مهمترین مراکز کشت محصولات خارج از فصل کشور با بحران مواجه خواهد شد.

امام جمعه توکهور و هشتبندی ضمن درخواست حرکت جدی مسئولان در کمک به کشاورزان گفت: توقع مردم از مسئولان محترم جهاد کشاورزی فقط اعلام میزان خسارت نیست بلکه باید چاره ای اندیشیده شود که دست کشاورزِ زحمتکشِ مظلوم گرفته شود و قطعا تحقق این امر جدیت و تلاش مسئولان را می طلبد.

وی  تاکید کرد: نباید ضررهای مستمر کشاورزان برای ما عادی  و هیچ حساسیتی هم بر روی آن نداشته باشیم لذا امیدواریم که مسئولان به داد عمر بر باد رفته کشاورزان توکهور-هشتبندی برسند.

بارانی دکتر مفتح  را شهید راه وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد و بیان کرد: ایشان با تلاشی مجاهدانه و فداکارانه در تحقق وحدت این دو نهاد بزرگ تلاش کردند و اخر در این راه جانش را تقدیم اسلام وانقلاب کرد.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را برمبنای خواست امام راحل وتاکید رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار کرد:مقصود از وحدت حوزه و دانشگاه این است که طلاب و دانشجویان،اساتید و علمای ما هدف وحدت در سیاست های کلی نظام،صیانت از حقوق ملت،تحقق اسلام ناب محمدی و ایستادگی در مقابل زورگویان و مستکبرین عالم را دنبال کنند.

بارانی تمام تلاش دشمن را در راستای جدایی این دو نهاد مهم دانستند وضمن بیان توطئه های مختلف دشمن در ایجاد اختلاف گفت:یکی از راههای مهم رسیدن به وحدت ،شناختن توطئه های دشمنان است که روحانیون و دانشگاهیان ما در کنار هم در جهت خدمت به اسلام و انقلاب حرکت کنند تا این انقلاب عظیم به دستان صاحبش حضرت بقیه الله الاعظم برسد.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی به سفر وزیر امور خارجه انگلیس به کشورمان اشاره کرد و گفت:برای ملت ما هیچ فرقی بین امریکا و رژیم صهیونیستی با روباه پیر و پدر مکر و حیله شیطانی یعنی انگلیس خبیث نیست و مسئولان ما باید توجه بکنند که همانطور که آمریکا برای ما غیر قابل اعتماد است ؛انگلیس هم خبیث تر از او و قطعا غیر قابل اعتماد است .

وی با اشاره به ادعای انگلیسی ها مبنی بر پایبندی به برجام؛ آن را یکی دیگر از حیله های روباه پیر نامیدند و گفت:در همین سفر هم با شعار بهبود روابط اقتصادی جلو آمدند اما یک جو سنگین رسانه ای را در قبل از سفر راه انداختند و خود هم در ایران با محوریت همین فضای رسانه ای عمل کردند و وقیحانه خواستار آزادی جاسوس های وطن فروش شدند‌ در حالی که جرم آنها مشخص است و در دادگاههای جمهوری اسلامی خیانت آنها تایید شده است‌.

بارانی با تاکید بر هوشیاری مسئولین کشور در برابر مکر و حیله دشمن؛برجام را نمونه زنده و حاضر بدعهدی و شناخت کامل دشمن دانست.

وی با اشاره به عدم پایبندی و اقدام جدی انگلیسی ها به اجرای برجام گفت:در حالی که رفع محدودیت های بانکی یکی از اهداف مهم برجام بود اما متاسفانه انگلیس حتی به سفارت ایران در لندن اجازه ایجاد یک حساب ساده و بی دردسر را نداده اند و همچنان سفارت ما مشکل بانکی دارد و بعد ادعای حمایت از برجام هم دارند.

وی ادعاهای توخالی انگلیس و فرانسه را در راستای تقسیم کار با آمریکایی ها دانستند و با توصیه به مسئولان و مردم مبنی بر هوشیاری در این مسائل گفتند:مسئولان ما باید بدانند که انگلیسی ها همانطور که تاکنون به تعهدات برجامی خود عمل نکرده اند در ادامه نیز به وعده های خود عمل نمیکنند و نباید فریب لفاظی آنها خورد.

 

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=452840
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,238 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی