تصادف با شتر سرگردان دو امام جمعه اهل سنت جاسک را به شدت مجروح کرد
+ پ -
تصادف با شتر سرگردان دو امام جمعه اهل سنت جاسک را به شدت مجروح کرد

بر اثر برخوردشتر با دو خودرو سواری در محور جاسک- میناب ۷زخمی برجای گذاشت و وضعیت دو نفر از مصدومین که از ائمه جمعه اهل سنت شهرستان بوده وخیم می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز؛ساعت ۲۱جمعه شب دو دستگاه خودروی سواری پژو حوالی ۲۰ کیلومتری غرب بندرجاسک در  محدوده روستای کوئیک، با یک شتر سرگردان تصادف کردند که در این حادثه ۷نفر مصدوم شدند ومجروحین توسط دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ و یکدستگاه آمبولانس هلال احمر و ماشینهای عبوری به بیمارستان خاتم الانبیا جاسک انتقال داده شدند.

حال دو نفر از مصدومین حادثه که از علمای اهل سنت شهرستان(مولوی آزاد دریانورد امام جمعه مسجد مقصا و مولوی اسحق باهور امام جمعه مسجد یکبنی می باشند) وخیم اعلام شده و در حال حاضر  در حالت کما بسر می برند.

پس ازتلاش کادر پزشکی برای نجات جان نامبردگان ، آن دو نفر به دلیل وخامت اوضاع و کمبود امکانات پزشکی در بیمارستان شهرستان،جهت انجام امورات درمانی به مرکز استان اعزام شدند و حال پنج نفر دیگر از مصدومین رضایت بخش میباشد.

در حال حاضر جمع کثیری از مردم شهرستان در بیمارستان خاتم الانیباء جاسک تجمع کرده و نگران وضعیت مصدومین می باشند.

لازم بذکر میباشدبیشتر تصادف با شترها در شب رخ می دهد که شترها درحال چرا از کنار گذر جاده یک دفعه به سمت آسفالت حرکت می کنند و مانند یک کوه دربرابر راننده خودرو قرار می گیرندو جان انسانها را می گیرند و صاحبی نیست که مسئولیت این حادثه را برعهده بگیرد و بازماندگان نمی توانند خسارتی دریافت کنند.

برخی از شترها پلاک کوبی شده اند و طبق شنیده ها در برخی موارد هم دیده شده علامتی که برروی بدن و گوش شتر وجود دارد و تعلق آن را به شتردار منطقه می رساند، محو شده است تا آثار جرمی دیده نشود.

طرح جامع شترداری که به منظور ساماندهی این وضع اوایل سال ۹۰ تصویب شد و در این زمینه شترداران موظف شدند تا برای گله‌های شتر خود ساربان تعیین و از ورود آنها به جاده‌ها جلوگیری کنند و در مقابل دولت نیز برای تامین علوفه، آب آشامیدن ، سمپاشی و پلاک‌گذاری شترها به شترداران یاری رساند؛بنا بر مشاهدات بنظر میرسد از طرف هردو گروه به درستی اجرا نشده و یا کارایی زیادی نداشته است.

با وجود اعتراضات مردم که بانوشتن طومار و حتی تجمع آنها در مقابل فرمانداری شهرستان همراه بود،هنوز مسئولین وضعیت شترهای رها شده در اطراف جاده های منتهی به جاسک را مشخص و ساماندهی نکرده اند و هر چند وقت یکبار شاهد حوادث ناگوار برخورد شترها با خودروها هستیم.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff