تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 74752
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

تشییع پیکر شهدای گمنام ۲۰ ساله و۲۲ ساله در بندرعباس/وقتی همه آمده بودند

صبح روز یکشنبه با اشتیاق از خواب بیدار شدیم سریع آماده شدیم  تا خود را به مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام برسانیم.به ما گفته بودند مراسم ساعت ۸ صبح از چهار راه دانشگاه شهر بندر عباس آغاز میشود وقرار است شهدا  تا دانشگاه آزاد تشییع شده ودر همان جا به خاک سپرده شوند. دوست […]

تشییع پیکر شهدای گمنام ۲۰ ساله و۲۲ ساله در بندرعباس/وقتی همه آمده بودند

صبح روز یکشنبه با اشتیاق از خواب بیدار شدیم سریع آماده شدیم  تا خود را به مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام برسانیم.به ما گفته بودند مراسم ساعت ۸ صبح از چهار راه دانشگاه شهر بندر عباس آغاز میشود وقرار است شهدا  تا دانشگاه آزاد تشییع شده ودر همان جا به خاک سپرده شوند.

دوست داشتیم از اولین افراد باشیم و زودتر از دیگران در محل  حاضرشویم،خلاصه راه افتادیم و حرکت کردیم.ولی وقتی به آنجا رسیدیم دیدیم خیلی از مردمقبل ازما امده بودند و عده ای هم کم کم داشتند می آمدند.همه آمده بودند،مرد وزن،پیر و جوان و خردسال،نظامی وغیر نظامی،چهره های سیاسی و مذهبی و از همه مهمتر دانشجویانی که برای تجدید با آرمان های انقلاب اسلامی،شهدا و امام شهدا آمده بودند.

تقریبا خیلی ها آمده بودند و ساعت چند دقیقه ای هم از ۸ گذشته بود.مردی که بلند گو در دست داشت اعلام کرد تا چند دقیقه دیگر شهدا را خواهند آورد و گفت شهدایی که امروز ما تشییع میکنیم ،شهدایی هستند که در سال ۶۷ در تک فاو به شهادت رسیده اند و یکی از آنها ۲۰ ساله و دیگری ۲۲ ساله است.این را که گفت بغض گلوی همه را گرفت واین را می شد از از اشکهایی که در چشمان جمعیت حلقه زده بود فهمید.

ساعت حدود ۸:۱۵  بود که آمبولانسی پیکر شهدا را آورد و نیروهای نظامی احترام نظامی گذاشتند و تعدادی از بسیجیان تابوت شهدا را از آمبولانس بیرون آورده وبا احترام نظامی چند قدمی به جلو آوردند.

حالا دیگر دل ها در سینه میتپید و کم کم صدای گریه از درون جمعیت شنیده می شد.تابوت را بر دست نگه داشتند و در حالی نیرو های نظامی همچنان دست خود را به نشانه احترام کنار سر نگه داشته بودند قاری قران ایاتی از قران که متناسب با شهدا بود راتلاوت کرده وبعد از آن گروه موزیک منطقه یکم نیرویی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرود ملی جمهوری اسلامی را نواختند.

تابوت شهدا را بر دست گرفتند و با فریاد ” یا حسین ” تشییع پیکر شهدا را آغاز کردند. زن و مردهایی که از صبح زود برای استقبال وتشییع شهدا آماده بودند با شکوه وصف ناپذیری فریاد میزدند”این گل پرپر زکجا امده،از سفر کرببلا امده”.برادران قسمت اول را میگفتند و خواهران قسمت دوم را جواب میدادند.گروهی هم بودند که  بغض گلویشان ،اشک چشمانشان را جاری کرده بود.

صحنه غیر قابل وصفی بود ،حتی عده ای  دستمال ،پارچه و یا چفیه خود را به نشان تبرک به تابوت شهدا می کشیدند.و عده ی زیادی هم در مسیر تشییع،هم نوا با مداحی که پشت بلند گو نوحه شهدا را زمزمه میکرد،برسینه میزدند. و در پاره ای از مسیر شعا مرگ بر آمریکا سر می دادند.

به دانشگاه آزاداسلامی  واحد بندر عباس رسیدیم،خیل کثیری از دانشجویان در انتظار نشسته بودند،عکاسان و خبرنگارانی که برای پوشش خبری آمده بودند هم از زوایای مختلف این حماسه عظیم گزارش و تصویر می گرفتند.

درب ورودی دانشگاه که وارد شدیم دیدیم اسفند ها را دود کرده اند و آماده استقبال اند.از درب ورودی تا محلی که قرار بود شهدا دفین شوند حودا چند صد متر فاصله داشت و دانشجویان دانشگاه آزاد همه آن مسیر را با گل های رنگارنگ تزیین کرده بودن و به عبارتی قدوم شهدا را گل باران کرده بودند.در این مسیر چند تایی ایستگاه صلواتی هم بود که دانشجویان  به مردم شربت می دادند.

تقریبا ساعت نزدیک به ۱۰ بود که در محوطه دانشگاه،ایت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهر بندر عباس بر پیکر پاک این دوشهید نماز خواند و بعد از آن شهدا را دوباره بر دست گرفتند وتا محلی که از قبل  برای تدفین آنهاآماده شده بود تشییع کردند.سنگ قبور مطهر شهدا را نیز از قبل آورده بودند ودر کنار مزاری که آماده شده بود گذاشته بودند.

چند دقیقه ای به صحبت مسئولان گذشت ودر همین حین عده ای از مردم خود را به تابوت میرساندند و بر روی آن درد دل های خود با شهدا را مینوشتند.

سر انجام شهدا را در دانشگاه آاد واحد اسلامی بندر عباس به خاک سپردند و این دو شهید گمنام میزبانان جوانان و دانشجویانی شدند که هرگاه دلشان هوای شهدا را میکند و یا دلشان میگیرد و میخواهند درد دل کنند پیش آنها می ایند.

و این بود حکایت حماسه ای دیگروبرگ زرینی بود بر دفتر پر افتخار مردم  شهید پرور وانقلابی هرمزگان که بار دیگر اثبات کردند یاد و راه شهدا و امام شهدا هیچ گاه از دل ها نخواهد رفت.

پایان///

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=74752
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,434 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل