تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 556770
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۹:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
عشق به سردار سلیمانی در رگ ها جاریست؛

راه و مکتب سردار دلها در جامعه ادامه دارد

حاج قاسم نه برای یک نسل بلکه برای بشریت الگو و راه رسیدن به خوشبختی است، سردار دلها با شهادتش ظهور می کند تا مسیر سعادت را برای انسان رهنمون باشد.

راه و مکتب سردار دلها در جامعه ادامه دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حاج قاسم سلیمانی مردی که این روزها کمتر کسی است که نامش را نشنیده باشد، بزرگی مردی از دیار کرمان که خود را فدای جهان و جهانیان کرد، او که حتی نه تنها دل های اهل شیعه، بلکه در میان سنی ها نیز حضور داشت، برایش قشر چادری و پوشش عادی و معمولی فرقی نمی کرد.

شهید سلیمانی حتی در میان کودکان نیز حضور داشت، قشر نوجوان امروزی که نه از جنگ چیزی دیده است و نه حتی اسلحه و خمپاره را می تواند درک کند، اما آنچنان در قلب هایشان نفوذ کرده است که حتی در سرمای سخت زمستان پا به پای خانواده در تشییع پیکر مطهرت شرکت می کند.

آری حاج قاسم نه برای یک نسل بلکه برای بشریت الگو و راه رسیدن به خوشبختی است، در جهانی که نه صلح برقرار است و نه جنگ تن به تن رخ می دهد، حاج قاسم سلیمانی با شهادتش ظهور می کند تا مسیر سعادت را برای انسان رهنمون باشد.

او نه تنها یار امام خمینی(ره) و از پیروان مکتب حسینی(ع) بود، بلکه مالک اشتری برای مولای زمانه خود بود، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دلیل ماند گاری حاج قاسم سلیمانی را او در عمل می دانند و همین فرمایش بهانه ای می شود تا خبرنگار هرمز با برخی از صاحبان مشاغال هرمزگان به گفت و گو بنششیند.

در همین رابطه صدیقه رضائی سرپرستاربخش جراحی بیمارستان کودکان کودکان بندرعباس در گفت و گو با هرمز اظهار کرد: حاج قاسم نیز مانند تمام افراد ایثارگرانی که در کشور هستند و مشاغلی که خالصانه کار می کنند، فداکار بود و خارج از مرزهای ایران با تمام سختی ها تلاش کرد تا بیگانه ای وارد کشور نشود.

حاج قاسم در میان مردم است

سرپرستاربخش جراحی بیمارستان کودکان کودکان بندرعباس افزود: شجاعت و فداکاری که شهید قاسم سلیمانی برای مردم انجام می داد نشان از عشق و علاقه ای دو سویه بین مردم و حاج قاسم بود، این ایثارگری و جان فشانی باعث می شد تا تمام مردم او را دوست بدارند.

رضائی ادامه داد: خاطره خاصی از حاج قاسم ندارم اما تنها چیزی که مطمئن هستم از ذهنم دور نمی شود هم زمانی شهادت حاج قاسم با جشن روزپرستار بود، من برای روز پرستار همکارانم را به منزل دعوت کرده بودم و فردای همان روز خبر شهادت حاج قاسم را آوردند،شیرینی آن شب برای من تلخ شد و خیلی اذیت شدم.

وی تصریح کرد: فردی را که از دست دادیم مانند حضرت زینب(س) ایثارگرانه برای مردم کار کرد، فردی در ایران نیست که بگوید حاج قاسم را دوست ندارد همه عاشق او بودند زیرا او نیزعاشق مردم کشورش  بود و جان خود را برای حمایت از همان مردم از دست داد.

پس از شهادت حاج قاسم یک وحدت بسیار خوبی بین مردم ایجاد شد

 مجتبی عابدینی نایب رئیس کانون مداحان استان هرمزگان و نماینده بنیاد دعبل خزاعی استان هرمزگان در گفت و گو با هرمز اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز حقانیت انقلاب اسلامی است، شهدا دلیل محکم حقانیت انقلاب اسلامی هستند آن هم یک شهیدی با همچین شهادتی که نیمه شب در یک کشور غریب به دعوت از یک کشور دیگر، و یک کشور دیگر در آن منطقه واردشود و اینگونه رفتار از خود نشان دهد ترور انجام دهد.

نایب رئیس کانون مداحان استان هرمزگان و نماینده بنیاد دعبل خزاعی استان هرمزگان افزود: تشییع میلیونی شهادت حاج قاسم پیامی بسیار روشن برای دنیا داشت که نشان داد ترور کردن نشانه ضعف و ذلت دشمنان است که دست به چنین رفتارهایی می زنند.

عابدینی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی به مردم درس اتحاد داد، پس از شهادت او یک وحدت بسیار خوبی بین مردم ایجاد شد و ایران اسلامی یک پارچه شد، باید این شهادت و خون شهید حاج قاسم سلیمانی را قدر بدانیم و راه تمام شهدا را ادامه دهیم، هرچه رسانه در این حوزه بیشتر فعالیت کند می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: رفتار شهید قاسم سلیمانی در حیات او الگوی بسیار خوبی برای مردم و مسئولین است اگر وصیت نامه حاج قاسم را به خوبی مطالعه کنیم نکات کلیدی بسیاری برای تمام مردم به ویزه مسئولین است که اگر عمل کنند مشکلات جامعه را حل خواهند کرد.

شهادت حاج قاسم و یک انقلاب ادبی عجیب که نظیرش رادر تاریخ نداشتیم

سید ابراهیم حسینی شاعر آئینی شعر شهدا و انقلاب نیز در گفتگو با هرمز اظهار کرد: زمانی که خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی را دادند حالت های انسان ها نسبت به این مرد بزرگ متفاوت بود، من آن اندوه ارتحال امام خمینی(ره) در سال ۶۸ را یک بار دیگر در چهره وچشم ملت ایران دیدم.

این شاعر آئینی شعر شهدا و انقلاب افزود: از همان ابتدا، انقلابی که باید اتفاق می افتاد را در قلم نویسندگان و شاعران دیدم و ثانیه به ثانیه یک اثار بیسار قوی و زیبا که از سوز دل برمی آمد به نمایش گذاشته شد که مجلسی از اشک و ماتم بود، یک انقلاب ادبی عجیب که نظیرش رادر تاریخ نداشتیم.

حسینی ضمن خواندن شعری در رابطه با شهید سلیمانی که خود سروده بود، خاطرنشان کرد: در روزهای اخیرنیز کتابی به نام «عقیق سلیمانی» منتشر شده است موسسه فرهنگی کساء آثار شاعران صاحب نام کشور در رابطه با شهید سلیمانی را جمع آوری کرده است که علاقمندان می توانند جهت تهیه کتاب با شماره ۰۲۱۲۲۰۳۸۷۴۵ الی ۴۷ در ارتباط باشند.

اشک است سند موج پریشانی ما را

چون مرثیه کردند غزل خوانی مارا

سیلیم و خروشان که به تزویر مداوم

کشتند یل و شیر سلیمانی ما را

دیدیم شکستند دل ملت خون را

از حال ببین آینه گردانی ما را

اندوه ندانسته عدو دست خداوند

در خیمه خون بسته مسلمانی ما را

شب بود شب جمعه که افتاد ستاره

بستیم ببینید چراغانی ما را

وحش است که وحشت زده انداخته آتش

تا بلکه کُشد باورانسانی ما را

جز ترکش و جز آتش و جز تیر روا نیست

صدپاره کند سینه قرآنی ما را

خونین و مصمم پس از این سوره فتحیم

ای خصم ببین حمله طوفانی ما را

با تیغ دو دم می رسد از راه به زودی

کو تا بشناسید شما بانی ما را

شهادت حاج قاسم مسیر جدیدی را برای قشرجوان و نوجوان ایجاد کرد

اسحاق شیرین کام، استاد دانشگاه و مسئول بسیج دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفت و گو با هرمز اظهار کرد: برخی از افراد مانند حاج قاسم سلیمانی علاوه بر اینکه در زمان حیات، برکت بود حتی بعد از شهادت نیز ظرفیتی را ایجاد کرد که برکتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

این دکتری برنامه ریزی درسی افزود: درست است که نبودن حاج قاسم سلیمانی یک خسران است اما شهادت او در برهه ای از زمان که نگرانی برای مجوعه جوان و نوجوان در حال رخ دادن است، نقطه روشنی شد تا مسیر و مکتب جدیدی را برای جوانان ایجا کند و به عنوان الگو و اسوه راهنمای آنها باشد، فردی که این قشر از جامعه بتوانند جا پای او بگذارند.

شیرین کام ادامه داد: جوان و نوجوان به دنبال عینی گرایی است و می خواهد افرادی را ببیند که دور از ذهن نیست، زندگی حاج قاسم نیز به گونه ای است که واقعی و در میان مردم است، اگر بتوانیم نقش الگویی حاج قاسم را در عرصه ها و جنبه های مختلف زندگی انتشار دهیم تا در جامعه به درستی معرفی شود معرفی شود، نیازی به انتقام نظامی نیست.

وی تصریح کرد: بزرگترین انتقام؛ دنبال کردن منش حاج قاسم است وزمانی که فراگیر شود تمام برنامه ها و استراتژی های دشمن را خنثی می کند، اگر مردم با همان شوری که در تشییع پیکر شهید سلیمانی شرکت کردند یکی از ابعاد شخصیتی حاج قاسم را پیروی کند و رهرو آن شهید شود انتقام را گرفته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=556770
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,159 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی