تشکیل کارگروه شناسایی و حل مشکلات محله

حجت الاسلام صالحی نسب از تشکیل کارگروهی متشکل از هیئت امنا، دهیار، شورا و جوانان و دانشجویان و فرهنگیان این محل خبر داد و گفت: در این کارگروه، پس از شناسایی آسیب ها و مشکلات، موفق شدیم بخشی از آنها را رفع کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مساجد قرارگاه مهم تمدن‌سازی و امامان محله و مبلغان مهم‌ترین عناصر این گام مهم در انقلاب اسلامی هستند و باید در این راه همت مضاعف داشت. مساجد و فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی محور تحولات اجتماعی و فرهنگی در جامعه هستند و این تحول باید با فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و تبلیغی صورت گیرد و قطعاً این نقش در گام تمدن ساز انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

امامان محله در ایجاد انسجام اجتماعی محلات نقش برجسته ای دارند، امام خمینی (ره) مساجد را سنگر دانستند و رهبری معظم انقلاب از آن به عنوان کانون و هسته مقاومت فرهنگی یاد کردند و باید امامان محله برای این سنگر و کانون مقاومت برنامه‌ریزی و مجاهدت کنند.

حجت الاسلام محمد صالحی نسب امام محله چراغ آباد جنوبی شهرستان میناب استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ما به تشریح فعالیت های انجام شده در ایام کرونا پرداخت و اظهار کرد: بسته های معیشتی را طی ۲ مرحله در بین خانواده های نیازمند توزیع کردیم‌که در مرحله اول به ۱۵۰ خانواده و در مرحله دوم تقریبا ۳۰۰ خانواده را پوشش دادیم.

وی افزود: علاوه بر توزیع این بسته‌ها بین مردم نیازمند هزینه هایی که توسط اهالی صرف افطاری درماه رمضان و پذیرایی در ماه محرم می شد را به بسته های معیشتی تبدیل کرده و بین نیازمندان توزیع کردیم.

امام محله چراغ آباد جنوبی از تشکیل کارگروهی که متشکل از هیئت امنا، دهیار، شورا و جوانان و دانشجویان و فرهنگیان این محل است خبر داد و بیان کرد: کارگروهی تشکیل دادیم و با اعضای این کارگروه ابتدا آسیب ها و مشکلات را شناسایی کرده و موفق شدیم این آسیب ها و مشکلات را تا حدی رفع نماییم به عنوان مثال در زمینه طلاق افراد را به مشاور معرفی کردیم که در این طرح با راهنمایی های صورت گرفته پنج زوج که قصد طلاق داشتند را صلح داده و به کانون گرم خانواده برگرداندیم.

صالحی نسب در ادامه افزود: در زمینه ترک اعتیاد، تعدادی از معتادین را به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی کردیم که در این طرح ۱۳ نفر از افرادی که به کمپ ها معرفی شده بودند موفق شدند اعتیاد را به طور کامل ترک کرده و به زندگی خود ادامه دهند.

این شرکت کننده مهرواره اوج، بخشی از فعالیت خود را رسیدگی به امور مسجد دانست و عنوان کرد: با کمک های مردمی توانستیم حسینیه را تعمیر کرده و مسجد و حسینیه را به سیستم صوتی، موکت و آبسردکن مجهز کنیم.

از دیگر اقدامات امام محله چراغ آباد جنوبی، تأمین جهیزیه برای زوج های جوان بود که در این باره بیان کرد: با کمک خیرین توانستیم جهیزیه ۷ زوج جوان را تأمین کنیم و تعدادی دیگر را به نهادهای مربوطه معرفی کردیم تا بتوانند از آن طریق جهیزیه را با قیمت پایین تر تهیه کنند.

وی با اشاره به برگزاری کلاسهای آموزشی در مسجد گفت: در مسجد کلاس های قرآن،عقاید و پاسخگویی به مسائل شرعی را برپا می کنیم، وبا آغاز سال تحصیلی نیز باحضور در مدرسه و فعالیت پرورشی در مسجد جلسات گفتمان دینی برگزار کردیم.

صالحی نسب به تشکیل گروه در فضای مجازی برای نوجوانان و دانش آموزان و عموم مردم اشاره و عنوان کرد: با ایجاد گروه هایی در فضای مجازی برای مخاطبین مختلف و تعداد هر گروه ۱۵۰ نفر سعی کردیم که از این فضا نیز استفاده مناسب داشته باشیم.

انتهای پیام/