تشکیل مجلس دشمن شناس، ساده زیست و مردمی سهم بزرگی در پیشرفت کشور دارد
+ پ -
تشکیل مجلس دشمن شناس، ساده زیست و مردمی سهم بزرگی در پیشرفت کشور دارد
پیام جامعه روحانیت مبارز به مناسبت انتخابات ۷ اسفند

تشکیل مجلس دشمن شناس، ساده زیست و مردمی سهم بزرگی در پیشرفت کشور دارد

جامعه روحانیت مبارز در پیامی از مردم شریف ایران و تهران به مناسبت برگزاری شکوهمند انتخابات هفتم اسفند تشکر کرد و حضور مردم در پای صندوق‌های رای را نماد تحقق شعار همدلی و همزبانی میان دولت و ملت از سوی مقام معظّم رهبری دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ جامعه روحانیت مبارز از مردم شریف ایران و تهران به مناسبت برگزاری شکوهمند انتخابات هفتم اسفند تشکر کرد.

در ابتدای این پیام با اشاره به آیه «مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثَى وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاهً طَیِّبَهً وَلَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ» آمده است: انتخابات، عالی‌ترین نماد حضور مردم درسپهر سیاسی و اجتماعی و مهمترین عامل تحقق حاکمیت مردم است. این پدیده، در نظام دینیِ مردم سالار، عرصه حاکمیت مردم برمقدرات خویش و زمینه ساز برخورداری از حکومتی پاسخگوست. مشارکت‌ انتخاباتی، از یک سو، جلوه احساس مسئولیت مردم و از سوی دیگر معرّف پذیرش افکار عمومی از سوی حاکمان است.

این پیام در ادامه می‌افزاید: اینک پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، جهان دریافته است که مشارکت سیاسی در ایران، محدود به انتخابات نیست و مردم ما در جنگ تحمیلی هشت ساله و دیگر صحنه ها، نشان دادند که در راه پاسداری از انقلابشان، تا پای جان ایستاده اند.

در این پیام آمده است: در ذهن و زبان مردم دینمدار و عزتمند ما کارکردمشارکت سیاسی، از مرزهای داخلی نیز فراتر می رود و به عاملی قاطع برای خنثی‌سازی توطئه‌ و تهدید دشمنان، افزایش اقتدار و امنیت ملی و ظهور پیامدهای مثبت منطقه‌ای و بین‌المللی بدل می شود. آری، مردمی که رأی دادن را چیزی فراتر از انتقال قدرت سیاسی از گروهی به گروه دیگر می‌دانند و آنرا نوعی ادای تکلیف و عمل به واجب شرعی به شمار می آورند، به انتخابات آبرو می بخشند و به آن معنا می دهند. انتخابات هفتم اسفند، میدان برترین توفیقات برای نظام و موجب تقویت جایگاه آن در عرصه داخلی و خارجی بود.

در ادامه این پیام آمده است: در این مشارکت کم نظیر و تحسین برانگیز، دعوت مقام معظّم رهبری، اجابتی درخور یافت و ما را، در عرصه ملّی و بین المللی، چندین گام به پیش برد. باید به این مردم دست مریزاد گفت. آفرین بر دینمداری، ولایت خواهی، موقعیت شناسی و ایران دوستی مردمی که صحنه دلپذیر پاسداری از دین و کشور هیچ گاه از وجود شریفشان خالی نبوده است. آفرین بر شور و شعور جوانان دلپاک و رأی اوّلی ها که در این میدان خوش درخشیدند. آفرین بر آگاهی زنان و مردان غیرتمند و باوفای تهرانی که نشان دادند پایتخت ایران اسلامی، مانند همیشه، دینمدار و وفادار به نظام می باشد و با حضور پر تعداد خود بر شکوه آن افزودند.

همچنین جامعه روحانیت مبارز در این پیام تأکید می‌کند: لطف و عنایت خداوند سبحان و مشارکت مؤمنانه مردم در یوم الله هفتم اسفند، پیام همبستگی و همگرایی در داخل و شوکت و عزت ایران عزیر را در خارج به همراه داشت. این حضور، نماد تحقق شعار همدلی و همزبانی میان دولت و ملت از سوی مقام معظّم رهبری است. پاسخ این صمیمیت، خدمت صادقانه و خالصانه دولت به مردم و بسیج همه امکانات برای پاسداری از این ظرفیت به وجود آمده است.

 در انتهای این پیام با بیان اینکه بی‌شک تشکیل مجلس مستقل، دشمن شناس، ساده زیست و مردمی، سهم بزرگی در پیشرفت کشور خواهد داشت، آمده است: جامعه روحانیت مبارز، ضمن قدردانی از رهبر معظّم انقلاب، مردم غیور و شریف ایران و همه برگزارکنندگان، ناظران و مجریان انتخابات و جامعه رسانه‌ای، امیدوار است این شور و شعورهای انقلابی و دینی، زمینه ساز حیات طیبه قرآنی برای مردان و زنان مؤمن ما باشد و راه پیروزی و کامیابی ایران اسلامی را، بیش از پیش، پرفروغ کند. و ما النصر الّا من عندالله العزیز الحکیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff