تشنگی شهرهای ساحلی با شیرین کردن دریا برطرف می شود/بزرگترین آب شیرین کن خلیج فارس افتتاح شد
+ پ -
تشنگی شهرهای ساحلی با شیرین کردن دریا برطرف می شود/بزرگترین آب شیرین کن خلیج فارس افتتاح شد

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه بزگترین آب شیرین کن خلیج فارس در قشم به بهره برداری رسیده است گفت : آبرسانی به شهر های ساحلی باید از طریق احداث آب شیرین کن ها انجام شود.

ستارمحمودی ، قائم مقام وزیر نیرو درگفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از  قشم  با اشاره به افتتاح بزرگترین آب شیرین کن خلیج فارس گفت : وزارت نیرو برنامه ها متعددی برای تامین آب از طریق آب شیرین کن های  مناطق ساحلی بخصوص خلیج فارس دارد .

 

وی با اشاره به اینکه آب شیرین کن های متعددی دراین جزیره به بهره برداری رسیده است ، یادآورشد : بزرگترین آب شیرین کن خلیج فارس حدود ۴ هزار متر مکعب آب در شبانه روز تولید می کند که این کار برای  اولین  بار   در  استان  هرمزگان  انجام  شده  است.

 

قائم مقام وزیر بیان کرد : در برنامه کوتاه مدت برای شهرهایی که در نزدیک ساحل هستند بخشی از آب خود را از دریا تامین می شود و در برنامه بلند مدت شهرهایی که در نزدیکی سواحل قرار دارد توسط آب شیرین کن ها آبرسانی می شود .

 

ستارمحمودی با بیان اینکه برای اجرای این طرح بیست و شش میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است ، گفت : آب شیرین کن روستای کووه ای آب آشامیدنی ۲۹ هزار و دویست و شصت و چهار نفر را در نوزده روستا تامین می کند .

 

با حضور قائم مقام وزیر ، استاندار هرمزگان و مسولان شهرستان قشم بزرگ ترین طرح آب شیرین کن خلیج فارس با سرمایه گذاری بخش خصوصی در روستای کووه ای قشم افتتاح و بهره برداری رسید .

 

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس با بیش از هزار و چهارصد کیلومتر مربع وسعت در بیست کیلومتری جنوب بندرعباس واقع است.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff