تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 405949
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۰۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سایه شوم جنگ چگونه از کشور دور می‌شود؟

تشر رهبر انقلاب به عربستان سرمشقی در ادبیات گفتاری مسئولان

درحالی تشر رهبرانقلاب به عربستان باید سرمشق مسئولان دولتی باشد که برخی سیاسیون با چند دور مذاکرات با غربی‌ها از این جمله که سایه شوم جنگ را از کشور دور کردیم، به ضعف خود در مقابل زیاده خواهی ها می‌بالند؛ این درحالی است که همه دنیا دیدند تشر رهبرانقلاب به عربستان باعث عقب نشینی آنها از بی کفایتی‌شان نسبت به ابدان حجاج شد.

تشر رهبر انقلاب به عربستان سرمشقی در ادبیات گفتاری مسئولان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رهبر انقلاب بار دیگر و در آستانه انتخابات بر موضع شجاعت و نترسی مسئولان کشور نسبت به زیاده خواهی ها و اخم‌های آمریکایی‌ها تاکید و اظهار داشتند که یکی از شگردهای قدرتهای متجاوز، برای ترساندن ملتها و دولت‌ها و وادار کردن آنها به تأمین منافع نامشروع خود، تشر زدن و از خود بزرگنمایی نشان دادن است. این درحالی است که هنوز در کشور برخی سیاسیون کشور با چند دور مذاکرات با غربی از این جمله که سایه شوم جنگ را از کشور دور کردیم، به ضعف خود در مقابل زیاده خواهی ها می‌بالند؛ اما رهبر انقلاب بدترین حالت برای یک کشور را زمانی دانست که مسئولان آن کشور، از تشر دشمن بترسند، زیرا این کار در را برای ورود، تجاوز و تعرض او باز می‌کند.

اینکه مسئولانی بارها در راستای گفتمان سازی و تغییر ذائقه مردم اما با وجود تاکیدات مکرر رهبر انقلاب بدون توجه به عواقب این جمله «ما سایه شوم جنگ را از کشور دور کردیم» در تربیون های مختلف، این جمله را تکرار می‌کنند، در وهله اول ضعف و ترس خود را نشان داده و دوم توجیه این جمله به ملت چیزی از شجاع و نترس بودن مردمی که هشت سال در مقابل یک دنیا ایستادند و دفاع کردند، کم نمی‌کند چراکه ملت ایران بارها در مقابل تهدیدات توخالی و زیاده خواهی ها ایستادگی خود را نشان داده‌اند.

در ابتدای مذاکرات برخی با خوشحالی و ذوق زدگی مهم ترین دستاورد برجام را برداشتن سایه جنگ از سر ملت ایران می‌دانستند این درحالی است که از نگاه کارشناسان حوزه دفاعی و امنیتی کشور، این سخن صرفاً بی صداقتی سیاسی است چرا که امنیت واقعی را شجاعت و نترسی ملت و توانمندی حوزه دفاعی مشخص می‌کند.

حتی مذاکرات و دورهمی های سیاسیون هم نشان داد که آمریکایی‌ها به هیچ لبخند و عهدی وفادار نبوده بلکه حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که خنجر این دو غده سرطانی ( اسرائیل و آمریکا) به قدری زهرآگین است که قلب مسلمانان را نشانه می‌گیرند. نمونه‌های آن تعرض‌ها و دخالت‌های آمریکا در سوریه است.

ضعف‌های برخی از سیاسیون بارها انتقاد کارشناسان و مسئولان علمی در کشور را به دنبال داشته است به عنوان نمونه روستاآزاد، رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف اخیراً از عملکرد دولت یازدهم انتقاد و اظهار کرده است: «وعده دادند سالی سه ماهواره پرتاب کنند یک ماهواره هم پرتاب نشد ماهواره آماده پرتاب «شریف‌ست» را با تشر آمریکا به انبار بردند. دلم می‌خواست وقتی که جلوی رونمایی و پرتاب شریف‌ست را گرفتند شما از اشک و گریه ۱۵۰ دانشجو و استادی که سال‌ها برای شریف‌ست زحمت کشیدند گزارش تهیه می‌کردید».

امروز سؤال اساسی اکثریت مردم، دانشگاهیان و نخبگان دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما این است کشوری که توانست با اتکا به توانمندی جوانان نخبه خود چندماهواره را به فضا پرتاب کند و به صنعت هسته‌ای در بخش‌های مختلف به خودکفایی برسد درحالی که در این مسیر، شاهد شهادت دانشمندان هسته‌ای خود بوده، انصافاً مذاکرات جز ضعف چه دستاوردعلمی برای ما داشته است؟!

رییس دانشگاهی که از وضعیت موجود در دانشگاهی چون صنعتی شریف نگران است و می‌گوید وقتی جلوی رونمایی و پرتاب «شریف‌ست» گرفته شد با ریاست جمهوری مکاتبه کردم اما آخر حرفشان این بود که این کارها به شما ربطی ندارد که ظاهراً بحث برجام مطرح بوده است، جای سؤال و تعجب دارد تا کی قرار است این ضعف‌ها ادامه داشته باشد آیا جز این نیست که کشور ما در تمامی بخش‌ها باید خودکفا شود، رویه رو به جلو را در پیش بگیرد تا به آنچه که دانشمندان هسته‌ای مان را به خاطر آن به شهادت رساندند، برسیم.

طبق صحبت‌های روستاآزاد؛ «نام ماهواره شریف‌ست را به نام دوستی تغییر دادند تا نکند دانشگاه شریف را تحریم کنند. ماهواره برای پرتاب آماده بود و حتی آسوشیتدپرس عکس آن را منتشر کرد ولی زمانی که آمریکا تشر زد که ایران نباید موشک پرتاب کند، ماهواره نصب شده بر روی راکت را از روی سکو پایین آورده و به انبار بردند». این گفته‌های رییس دانشگاهی است که نقش این دانشگاه در خودکفایی علمی کشور و پله‌های ترقی در سالهای گذشته بی نظیر بود.

ضعف نشان دادن‌های سیاسیون در مقابل زیاده خواهی های غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است از جمله سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه سال گذشته نسبت به ضعف‌های برخی سیاسیون که بدون نظرات کارشناسی صاحبنظران دلسوز نظام، نسبت به تشرهای های آمریکایی‌ها از خود ضعف نشان داده و این جمله که در مذاکرات از حقوق ملت دفاع کردیم … توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم دور کنیم … تحریم ظالمانه را در هم بشکنیم، واکنش نشان داد: ده‌ها هزار موشک با بردهای بلند در اقصی‌نقاط اسلام فقط منتظر دستور هستند که با فشار یک ماشه اسرائیل برای همیشه از جغرافیای سیاسی جهان حذف شود.

امروز درحالی در کشور از نعمت وجود رهبری آگاه و شجاع برخورداریم که به اذعان دوست و دشمن تنها رهبر شجاع در دنیاست و با یک تشر به عربستان، آنها را نسبت به رفتارهای ظالمانه‌شان به ابدان حجاج عقب نشاند که برخی مسئولان بدون توجه به سخنان ایشان، خود را باتدبیرتر دانسته و بدون سنجیدن به عواقب سخنان خود، در جمع‌هایی صحبت‌هایی را به زبان می‌آورند که نتیجه‌اش زیاده خواهی های آمریکاهاست؛ اما رهبر انقلاب بار دیگر و در جمع فرماندهان ارتش به مسئولان یادآوری کرد که ترسیدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تأثیر اخم قدرتمندان قرار گرفتن اولِ بدبختی است. اگر کسی هم می‌خواهد بترسد، اشکالی ندارد اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد زیرا ملت ایران ایستاده است.

یا واکنش سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که می‌گوید: «دشمن در رویای محدودیت و ارّه کردن موشک‌های ماست… الان می گویند راجع به مسائل موشکی حرف نزنید، اگر تستی و رزمایشی انجام دادید به زبان نیاورید، اگر ما این را پذیرفتیم آنها یک قدم جلو می‌آیند و می‌گویند فعلاً انجام ندهید، در منطقه خلیج فارس هم این کار را نکنید، سپس می‌گویند شما برد ۲۰۰۰ کیلومتر موشک‌هایتان را برای چه می‌خواهید… می‌گویند بیاییم ببینیم موشک‌های شما واقعاً قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است یا خیر؟ مشخصاتش را به ما بدهید! بعد هم می‌گویند ما باید دوربین بگذاریم و در آخر هم می‌گویند یا باید ارّه بگذارید و ببرید! یا مانند قزافی بار کشتی کنید و به ما تحویل بدهید! البته آنها کور خوانده‌اند و این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.. اگر در مقابل این اقدامی که امریکایی‌ها کردند و پول ملت را دزدیدند ایستادگی و برخورد شود این عادت امریکایی‌ها ترک می‌شود، اما اگر خدای ناکرده در برابر آنها کوتاه بیاییم روزی دزدی آنها تا رقم ۴۰۵۰ میلیارد دلار از دارایی‌ها و پول‌های بلوکه ایران خواهد رسید.».

فرمانده نیروی هوافضای با تأکید بر اینکه چرا نباید از زبان قاطعیت در زمینه‌های دیگر نیز استفاده کنیم؟” گفت: اگر در مقابل این اقدامی که امریکایی‌ها کردند و پول ملت را دزدیدند ایستادگی و برخورد شود این عادت امریکایی‌ها ترک می‌شود، اما اگر خدای ناکرده در برابر آنها کوتاه بیاییم روزی دزدی آنها تا رقم ۴۰۵۰ میلیارد دلار از دارایی‌ها و پول‌های بلوکه ایران خواهد رسید.

آقایان باید بپذیرند که این مذاکرات نبوده که سایه جنگ را از کشور دور کرد؛ بلکه نوع مدیریت حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تشرهای پی درپی ایشان در موارد مختلف به دشمنان، حضور آگاهانه و شجاعانه ملت در تمامی صحنه‌ها و قدرت بالای دفاعی ما در مجموعه‌ نیروهای مسلح از جمله توانمندی‌های دفاعی در ارتش و سپاه تا به امروز تمامی تهدیدها را علیه ایران ناکام گذاشته است.

فرنگیس حمزه یی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=405949
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی