تشریح برنامه های پنجمین روز از دهه وقف در قشم 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم به تشریح برنامه های پنجمین روز از دهه وقف در این شهرستان پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام روح الله صفری رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: سنت وقف یکی از تعالیم ارزشمند در مکتب اسلام محسوب می شود و از اهرم‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نیازهای مادی و معنوی جامعه به شمار می رود. وقف برای همه اقشار جامعه قابل دسترس است و در انحصار یک طبقه خاص نیست.

وی افزود: وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) محسوب می شود و در منابع فقهی درباره فضیلت و ثواب آن بسیار یاد شده و در فقه، وقف را به معنای حبس کردن مال و جاری کردن منفعت یا ثمره آن، بدون دریافت عوض آمده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم ضمن تشریح برنامه‌های این اداره در پنجمین روز از دهه وقف، برگزاری دعای ندبه به مناسبت دهه وقف، جمع آوری سیاهی و غبار روبی و عطر افشانی بقعه سید مظفر علیه السلام، حضور در نماز جمعه اهل سنت به همراه پاسخ سوالات ومشاوره وقف، قرائت وپخش زیارت ال یاسین قبل از اذان مغرب در بقاع، برگزاری نماز جماعت به همراه بیان احکام وقف و برگزاری مسابقات اعم از دارت و تیراندازی و نقاشی در ایستگاه «همه واقف باشیم» بقعه سید مظفر علیه السلام را از جمله این برنامه ها برشمرد.

انتهای پیام/