تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به صنعتگران صنایع دستی پرداخت می شود

نیما اقتداری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز از پرداخت تسهیلات بانکی با سود 4درصد به صنعتگران مینابی خبرداد و اظهار کرد: در راستای حمایت از صنعتگران تسهیلات کم بهره برای صنعتگران صنایع دستی پرداخت می شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میناب با بیان اینکه این تسهیلات از سقف 50 میلیون تومان تا 500 میلیون تومان متفاوت خواهد بود افزود:صنعتگرانی که موفق به اخذ مدرک معتبر از اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی شده اند می توانند از این تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: تسهیلات بانکی در عرصه های خوس بافی،تلی بافی، گلابتون دوزی، کمه زنی، حصیربافی،چادرشب بافی، پرداخت می شود و تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان 4 در صد سود بانکی و با بازپرداخت 2 ساله و6 ماه تنفس به صندوق کارآفرینی امید برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند.

اقتداری اضافه کرد: صنعتگرانی که متقاضی تسهیلات بالاتر از 500 میلیون تومان باشند علاوه بر پرداخت 10 درصد سود بانکی 2 درصد کارمزد سال باید پرداخت کنند و با بازپرداخت 2 ساله به بانک گردشگری معرفی می شوند.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میناب  با بیان اینکه 90 دردصد از صنعتگران صنایع دستی میناب را بانوان صنعتگر تشکیل می دهند، گفت: بیشترین شاغلان صنایع ‌دستی شهرستان ‌های میناب بانوان هستن که در روستاها فعالیت دارند.

اقتداری یادآورد شد : 6 ماه تنفس اعلام شده به معنی تاخیر در بازپرداخت اقساط می باشد و مشمول سود دریافتی در مدت یاد شده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مجریان دریافت این تسهیلات به افزاد بیمه شده و بیمه نشده، کارگاه های انفرادی و گروهی و شاغل خانگی می باشد که طرح توجیهی براساس فعالیت چه در زمیه تولید، فروش توسعه کارگاه یا راه اندازی و تجهیز کارگاه پرداخت می شود.

انتهای پیام/