تسلیحات هسته‌ای آمریکا در آلمان توازن قدرت در اروپا را بر هم می‌زند
+ پ -
تسلیحات هسته‌ای آمریکا در آلمان توازن قدرت در اروپا را بر هم می‌زند

یکی از نمایندگان مجلس آلمان اعلام کرد، تسلیحات هسته‌ای آمریکا در این کشور و ارسال تسلیحات جدید،سبب بر هم خوردن توازن قدرت در اروپا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک قانونگذار آلمانی روز پنج‌شنبه گفت انتقال تسلیحات هسته‌ای آمریکا به آلمان توازن قدرت در اروپا را به هم می‌زند.

«الکساندر نوی» نماینده چپ گرای پارلمان آلمان روز پنجشنبه در گفت‌وگویی با شبکه خبری «راشاتودی» گفت که برنامه واشنگتن برای انتقال تسلیحات هسته‌ای به آلمان توازن استراتژیک قدرت در اروپا را تغییر خواهد داد و آلمان را وارد عرصه جنگ می‌کند.

وی در این مورد گفت: «توسعه سپرهای موشک‌ دفاعی قطعا تهدیدی برای روسیه است. ما هم‌اکنون با ایران به توافق هسته‌ای رسیده‌ایم. اما ناتو همچنان بر ادامه برنامه سپر موشکی خود تاکید دارد و معتقد است که این اقدام در برابر روسیه صورت می‌گیرد.»

او افزود: «آمریکایی‌ها سال ۲۰۱۰ در این زمینه تصمیم‌گیری کرده بودند این در حالی است که پارلمان آلمان دولت را تحت فشار گذاشته بود تا مطمئن شود که تسلیحات هسته‌ای از کشور خارج می‌شوند. با شرایط فعلی به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها موفق شده‌اند که آنچه می‌خواهند را اجرایی کنند.»

رسانه‌های آلمانی سه‌شنبه گذشته اعلام کردند که آمریکا قصد دارد ۲۰ بمب (B-61) در غرب آلمان مستقر کند که ارزش تخریبی آنها در مجموع برابر با ۸۰ بمب هیروشیما خواهد بود. هزینه این اقدام در بودجه سال ۲۰۱۵ آمریکا پیش‌بینی شده است.

پیمان ان‌پی‌تی را ۱۹۱ کشور پذیرفته‌اند که آمریکا هم یکی از آنهاست. این پیمان از سال ۱۹۷۰ و با هدف منع گسترش تسلیحات هسته‌ای اجرایی شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff