تزریق نکردن واکسن، ظلم به خود است

مدیر شبکه بهداشت و درمان طارم گفت: میزان واکسیناسیون دُز اول و دوم در شهرستان خوب است و انتطار داشتیم استقبال از تزریق دُز سوم نیز بهتر باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ارشد بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وجود کانون آلوده ویروس کرونا در طارم، اظهار کرد: در حال حاضر در همه نقاط شهرستان ویروس کرونا شیوع یافته و نقاطی که جمعیت بیشتری دارند، درگیری با ویروس نیز بیشتر است. همچنین کانون خاصی نداریم و درگیری‌های ویروس خانوادگی شده است.

 

وی افزود: درگیری با ویروس کرونا در طارم اکثراً خانوادگی شده و به همین دلیل به کسانی که مبتلا به ویروس کرونا می‌شوند توصیه می‌کنیم که همراه با خانواده حداقل به مدت ۵ روز خود را قرنطینه کنند و بعد از پایان ۵ روز اول نیز تا پایان ۱۴ روز باید با مراقبت بیشتری در بیرون از محیط خانه حاضر شوند.

 

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه عادی‌انگاری در کل کشور وجود دارد و طارم نیز با این مسئله درگیر شده و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمتر از ۴۰ درصد رسیده‌ است، تصریح کرد: تمایل نداشتن به واکسیناسیون نیز در این شهرستان نمود یافته و در حال حاضر استقبال خوبی از واکسیناسیون نمی‌شود، البته میزان واکسیناسیون دُز اول و دوم در شهرستان خوب است و انتطار داشتیم استقبال از تزریق دُز سوم نیز بهتر باشد.

 

بهرامی با بیان اینکه طی دو ماه اخیر فوت کرونایی در طارم نداشته‌ایم و این امر از تاثیرات واکسیناسیون است و شاهد تاثیر واکسیناسیون در طارم هستیم، افرادی که واکسن خود را دریافت کرده‌اند در رابطه با ویروس کرونا نگرانی نداشته‌ باشند، ادامه داد: میزان تزریق دُز سوم واکسن کرونا نسبت به شهرستان‌های دیگر کم نیست ولی انتظار استقبال بیشتر از این را داریم البته برخی از افراد نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در تزریق دُز سوم دچار تاخیر شده‌اند که این افراد نیز دو هفته بعد از بهبودی می‌توانند واکسن خود را دریافت کنند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان طارم با بیان اینکه تزریق نکردن واکسن ظلم به خود بوده و افراد بهتر است دُز سوم واکسن را تزریق کنند، خاطرنشان کرد: وضعیت طارم قرمز است، وضعیت نسبت به هفته قبل بهتر شده که امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک وضعیت کرونایی روز به روز بهتر شود.

 

انتهای پیام