تزریق نوبت سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰سال در رودان

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت: افراد بالای ۴۰ سال که سه ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آن‌ها گذشته می‌توانند نسبت به دریافت نوبت سوم اقدام کنند.

دکتر عباس علیمراد در گفتگو با خبرنگار هرمز از آغاز تزریق نوبت سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰سال در رودان خبرداد و اظهار کرد: دریافت کنندگان واکسن سینوفارم، برکت و بهارات بالای ۴۰ سال مشمول دریافت دوز سوم واکسن هستند.

وی با بیان اینکه سن تزریق دوز سوم از ۶۰ سال به ۴۰ سال کاهش یافته است، افزود: ابتدا گروه سنی بالای ۶۰ سال اعلام شد و با توجه به اینکه پیشرفت برنامه هدف ما است الان همه افراد بالای ۴۰ سالی که در نوبت اول و دوم یکی از واکسن‌های نام برده شده را تزریق کرده باشند و ۳ ماه از تزریق دز دوم گذشته باشد را دعوت می‌کنیم مراجعه کنند و نوبت سوم را تزریق کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان عنوان کرد: افرادی که «اسپوتنیک» و «آسترازنکا» دریافت کرده‌اند اگر بالای ۶۰ سال سن دارند و ۶ ماه از نوبت دوم واکسنشان گذشته مشمول دریافت دوز سوم واکسن کرونا هستند.

دکتر علیمراد با اشاره به میزان واکسن تزریق شده در رودان خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از ۹۳درصد مردم رودان نوبت اول و ۷۶درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

انتهای پیام/