تزریق احساس هویت از وظایف رسانه هاست/ گسترش تقویت هویت بر مبنای مردم سالاری دینی اولویت رسانه قرار گیرد
+ پ -
تزریق احساس هویت از وظایف رسانه هاست/ گسترش تقویت هویت بر مبنای مردم سالاری دینی اولویت رسانه قرار گیرد

فعال رسانه هرمزگان با اشاره به نقش رسانه در گسترش تفکر اسلام اظهار کرد: تزریق احساس هویت به ملت و ارزش قائل شدن به تفکر اسلام ناب محمدی است نه این که به منافع اشخاص بپردازد، وظیفه رسانه ها در بازگو کردن داشته های بوجود آمده انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرتضی پیروی منش فعال رسانه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، با بیان اینکه  ارزش قائل شدن به تفکر اسلام ناب محمدی یکی از  وظایف رسانه هاست، گفت: تربیت و تقویت اخلاق رسانه ای نیاز مبرم جامعه کنونی است  چون رفتارهایی دیده می شود که نه تنها گرایشی به هدف های مورد انتظار انقلاب اسلامی ندارند بلکه به سمت تخریب آن حرکت می کنند.

 

وی با اشاره به تبعات بد اخلاقی های رسانه و مطبوعات اظهار کرد: برخی از رفتارها از سوی برخی از رسانه ها مشاهده می شود که به سمت وسوی  واگرایی از انقلاب اسلامی و گفتمان ولایت مطلقه فقیه در حال حرکت هستند لذا بایستی هوشیارانه مراقب ادامه روند بد اخلاقی های بوجود آمده در رسانه بود چون  تبعات بد اخلاقی های رسانه و مطبوعات تاثیرات آن خاصه صنف مربوطه نیست بلکه عموم جامعه را مورد هدف قرار می دهد.

 
فعال رسانه هرمزگان یکی از الزامات پیشرفت را احساس افتخار از سربازی جبهه انقلاب دانست و تصریح کرد: الزاماتی مانند پیشرفت در عرصه فرهنگ، علمی پژوهشی، انضباط اخلاقی و انواع بصیرت های مورد نیاز در استان باید محقق گردد، احساس وجود در جبهه گفتمان انقلاب و خود را در راستای آن سرباز دانستن می تواندبعنوان محوری تاثیر گذار در رشد بیشتر سبد افتخارات انقلاب قراربگیرد.

 

پیروی منش در رابطه با وظیفه رسانه ها در بازگو کردن داشته های انقلاب اسلامی تصریح کرد:  تزریق احساس هویت به ملت و ارزش قائل شدن به تفکر اسلام ناب محمدی است نه این که به منافع اشخاص بپردازد، وظیفه رسانه ها در بازگو کردن داشته های بوجود آمده انقلاب اسلامی است.

 
وی افزود: هویت یعنی حس مردم سالاری دینی موجود در انقلاب اسلامی که همه به آن اعتقاد دارند اما گاهی هویت یعنی حزب سالاری که دنیا آن را به مثابه یک باشگاه ورزشی تصور می کند و آن را هویت می داند در صورتی که اسلام ناب این را نمی پذیرد، اسلام سکولاری، اسلام داعشی و تکفیری بعضا به اینگونه باشگاه ها معتقدند، خیر هویت این نیست که ما یک باشگاه باشیم و رفت و آمدهایی عین تعویض بازیکنان در آن رایج باشد، ما رسانه ای ها بایستی در تقویت هویت بر مبنای مردم سالاری دینی حرکت کنیم چون واقعی هستیم.

 
پیروی منش بیان کرد: سوال من اینجاست چرا با وجود واقعی بودن مبنای مردم سالاری ما به جای تقویت در بسترهای استعدادیابی، استعداد سنجی، نظام سازی انقلابی به حواشی می پردازیم که بر گرفته از نفس برخی منافع طلب ها و اینکه قطعا به نفع دشمنان ما می باشد حرکت می کنیم؟

 
فعال رسانه ای هرمزگان با اشاره به افزایش ظرف رسانه و مطبوعات درهرمزگان اظهار کرد: در راستای رسیدن به آرمان و رسالت و ماموریتی که یک مدیر و خبرنگار پژوهش مدار در تراز گفتمان انقلاب اسلام ناب محمدی بایستی داشته باشد، اتاق فکری تشکیل شود و برای مرحله ورود افراد به صنف مطبوعات و رسانه فرایند تدوین شایستگی های یک خبرنگار و مدیر مطلوب در این خصوص را با هم فکری یکدیگر آماده کرد تا ظرف رسانه انقلاب در هرمزگان در سطح بالایی قرار گیرد.

 

وی ادامه داد:  برای تقویت حوزه رسانه ای انقلاب اسلام ناب محمدی با دور همی هایی مفید به شورای عالی بسیج رسانه شهرستان ها قدرت سیاست گذاری داده  و ظرفیت های ایجابی در خصوص استعداد سنجی و ابزارهای قابل سنجش پیشرفت رسانه، طراحی و به آن پایبند باشیم.

 

پیروی منش  اظهار کرد: در راستای غلبه بر مشکلات رسانه و جامعه که بخاطر پرداختن به حواشی ها توسط برخی از اصحاب رسانه که بعضا هم ملعبه دست منافع طلب های جناحی و حزبی شده اند، به تربیت مدیر و خبرنگار پژوهش مدار در تراز گفتمان انقلاب اسلام ناب محمدی اهمیت زیادی قائل شویم.
وی با اشاره به الزاماتی که برای ارتقا شغلی و مسیر آموزشی که ما را بدور از تفرقه ورزی بزرگان رسانه رهنمود می کند، عنوان کرد: اگر بتوانیم با نظام سازی درست، رصد استعدادهای کشف شده و سیر ارتقا شغلی در مسیر آموزشی نسل موجود و آینده رسانه و مطبوعات حساب شده و با برنامه حرکت کنیم، شاهد تفرقه ورزی های شخصی متولیان رسانه نخواهیم بود.

 

فعال رسانه هرمزگانخاطرنشان کرد: در راستای تربیت مدیر پژوهش مدار تراز گفتمان انقلاب اسلامی روی معبر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی، حوادث، ورزشی و… تمرکز نمائیم و اراده ها را بسمت تخصصی کردن کلیه فعالان رسانه و مطبوعات استان سوق دهیم.

 

 

انتهای پیام/ ح

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff