ترکیه به قربانیان کودتا غرامت می‌پردازد
+ پ -
ترکیه به قربانیان کودتا غرامت می‌پردازد

وزیر کار و امنیت اجتماعی ترکیه اعلام کرد، به خانواده‌های شهدا و مجروحین در جریان کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه غرامت پرداخت خواهد شد و حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سلیمان سویلو، وزیر کار و امنیت اجتماعی ترکیه در مصاحبه‌ای تلوزیونی گفت: خانواده‌های غیرنظامیان و افرادی که در حین انجام وظیفه در جریان کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه شهید شدند غرامتی برابر با ۲۴۰ هزار لیر (۷۹ هزار دلار) به اضافه حداقل حقوق ماهیانه ۳۲۰۰ لیر و تضمین شغلی برای دو تن از اعضای خانواده‌هایشان دریافت خواهند کرد.

وی افزود : افرادی که در جریان این کودتای خونین متحمل جراحت شدند نیز بسته به شدت و تاثیر جراحت‌هایشان تا سقف ۱۷۷ هزار لیر غرامت و تضمین شغلی برای یکی از اعضای خانواده‌هایشان دریافت خواهند کرد. اگر جراحت‌های آن‌ها منجر به ناتوانی‌های دائمی شود، برای دریافت غرامت دیگری تا سقف ۱۵۰ هزار لیر واجد شرایط هستند.

سویلو ادامه داد: به علاوه تمامی قربانیان برنامه‌های بازنشستگی فردی اختیاری دریافت خواهند کرد.

در جریان کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه ۲۳۹ تن کشته و نزدیک به ۲۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند. این کودتا سراسر ترکیه، منطقه و به طور کلی جهان را شوکه کرد.

آنکارا فتح الله گولن، مبلغ اسلامی مستقر در پنسیلوانیا را به رهبری این کودتا با کمک پیروانش در داخل ارتش که سازمان تروریستی گولن را تشکیل داده‌اند، متهم کرده است.

یکی از دادگاه‌های استانبول حکم بازداشت گولن را صادر کرده و ترکیه نیز به طور رسمی از واشنگتن خواسته تا وی را مسترد کند.

گولن همچنین به رهبری کمپین دیرینه سرنگونی دولت از طریق نفوذ به نهادهای ترکیه به ویژه ارتش، پلیس و قوه قضائیه و تشکیل دولت موازی متهم شده است.

منبع: ایسنا

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر دانو اول خبر fff