ترکیه اولین حامی تروریست‌ها در سوریه است
+ پ -
ترکیه اولین حامی تروریست‌ها در سوریه است

امام جمعه بندرلنگه گفت: کشوری مثل ترکیه که خود حامی تروریست‌ها است و گروه‌های تکفیری از همین مرز ترکیه به کشور سوریه رفتند و آتش بیار معرکه هستند چگونه می‌توانند میانجی‌گری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز، آیت‌الله سید محمدجواد رکنی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به صفات یک مومن از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: اسلام سفارش کرده که یک مومن دروغ نمی‌گوید تهمت نمی‌زند و اینکه همیشه با هم برادر باشید به هم رحم کنید، به زیارت هم بروید و بعد از نماز نیز دست یکدیگر بفشارید، در کنارهم به غیبت وگناه نپردازید و در انقلاب اسلامی نیز همین دوستی و محبت ها بود که ما را پیروز کرد.

وی با تقدیر و تشکر از حضور مردم و مسؤولان شهرستان بندرلنگه به جهت شرکت در مراسم یوم‌الله نه دی در این شهر، افزود: در ۹دی مردم ایران اسلامی باردیگر به میدان آمدند و باحضور قدرتمند خود نشان دادند هیچ گروهی حتی وابسته به کشورهای استکباری توان مقابله با کشور ما را ندارد.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه، ریشه توطئه‌ها و دشمنی‌های گوناگون با جمهوری اسلامی را تبلور مخالفت با نظام سلطه در ایرانِ برخوردار از «منابع فراوان طبیعی و انسانی و اقتصادی، حرف و منطق و منبر سیاسی، و ابزار و نیروی لایق نظامی» دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در مقابل این دشمنی‌ها باید بر قدرت خود بیفزاید و علت تأکید مکرر بر افزایش قدرت داخلی و استحکام ساخت داخل نیز همین مسئله است.

رکنی تصریح کرد: حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به لزوم مجهز شدن به انواع قدرت از جمله قدرت فکری، اقتصادی، اجتماعی و بسیج مردمی افزود:، به خیابان آمدنِ میلیونها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، نشانه قدرت نظام اسلامی در بسیج مردمی است که این موضوع در دنیا بی‌نظیر است.

وی با اشاره به مسائل سوریه، اضافه کرد: چرا در نحوه آتش بس ایران اسلامی حضور نداشت؟ چرا این بار شرایط آتش بس با روسیه وترکیه بود؟ کشوری مثل ترکیه که خود حامی تروریست‌ها است و گروه‌های تکفیری از همین مرزترکیه به کشور سوریه رفتند و آتش بیار معرکه هستند چگونه می‌توانند میانجی‌گری کنند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff