تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 37285
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

ترکیب کابینه نشان دهنده استقلال آقای روحانی خواهد بود

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از وزرای دولت های سابق در کابینه خود که سابقه کاری اجرای آنها ۱۵یا ۲۰سال قبل برمی گردد با جوان گرایی و تحول منافات دارد و متوسط سن بالای کابینه یک نکته منفی محسوب می شود.          زهره الهیان عضو سابق کمیسیون امنیت […]

ترکیب کابینه نشان دهنده استقلال آقای روحانی خواهد بود

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از وزرای دولت های سابق در کابینه خود که سابقه کاری اجرای آنها ۱۵یا ۲۰سال قبل برمی گردد با جوان گرایی و تحول منافات دارد و متوسط سن بالای کابینه یک نکته منفی محسوب می شود.          5296

زهره الهیان عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص ترکیب کابینه دولت جدبد و لزوم چرخش نخبگان گفت : با توجه به نقش کابینه آقای روحانی برای تحقق شعار دهه چهارم انقلاب مبنی بر”پیشرفت و عدالت” و رسیدن به شاخص های پیشرفت و شعار های خود مبنی بر دولت تدبیر و امید و شاخص های که مطرح هست برای نقش دولت آینده باید اعضای کابینه تخصص و توان لازم را داشته و همچنین سوابق مثبت و درخشان از پویایی و نشاط برخوردار باشند.

وی افزود: استفاده از وزرای دولت های سابق در کابینه جدید که سابقه کاری اجرایی آنها ۱۵یا ۲۰سال قبل برمی گردد با جوان گرایی و تحول منافات دارد و متوسط سن بالای کابینه یک نکته منفی برای دولت یازدهم محسوب می شود.

الهیان اضافه کرد : همچنان که آقای روحانی اشاره داشته اند فشار گروه ها وجریانات سیاسی نباید سبب شود که از برخی چهره های خاص تنها براساس سهم خواهی و فشار جریانات و باندهای قدرت و ثروت استفاده شود.

عضو سابق فراکسیون زنان مجلس گفت: بعد از پیروزی آقای روحانی برخی از جریانات سیاسی مدعی این هستند که حمایت آن ها از آقای روحانی موجب پیروزی ایشان شده که با این بهانه می خواهند نقش اصلی را در کابینه داشته باشند که البته آقای روحانی به صراحت اعلام کرد که وام دار هیچ حزب یا گروهی سیاسی نیست و مستقل به صحنه آمده است، پس کابینه وی باید به دور از فشار ها و سهم خواهی ها شکل بگیرد؛ قطعا ترکیب کابینه نشان دهنده استقلال آقای روحانی خواهد بود.

وی همچنین در خصوص لزوم نخبه پروری در دولت آقای روحانی اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری همواره به خواص و جریانات سیاسی این بوده است که نخبه پروری سیاسی را به عنوان یک اولویت اول در نظر داشته باشند. جوان‌گرایی و گردش نخبگان در اداره کشور همواره دغدغه سیاستمداران کشور بوده و هست و پس از هر انتخابات ریاست جمهوری این مسأله بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد.

الهیان بیان داشت: متا سفانه برخی از جریانات سیاسی نه تنها نخبه پروری سیاسی نداشته اند بلکه بعد از گذشت ۳۰سال از انقلاب مجددا چهره های را معرفی می کنند که این چهره ها در دهه های اول انقلاب هر آنچه داشته اند از لحاظ فکری و اجرایی به کار بسته اند، بنابراین طرح مجدد این چهره ها برای کابینه دولت آینده از سوی برخی خواص و جریانات سیاسی نوعی بازگشت به عقب و نشان دهنده ناکارآمدی جریانات و گروه های آنهاست.

وی افزود: بیشتر این جریانات فرد محور بودند و با گذشت زمان کرایی خود را از دست داده اند. لذا اگر به فکر آینده نظام، انقلاب، پویایی و نشاط کابینه هستیم باید از چهره های جوان، با تدبیر و در عین حال با توجه به شایسته سالاری انتخاب صحیح را برای کابینه صورت گیرد.

انتهای پیام/گ

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=37285
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,226 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی