ترویج فرهنگ وقف مهم ترین راه شکوفایی وقف است
+ پ -
ترویج فرهنگ وقف مهم ترین راه شکوفایی وقف است

نماینده ولی فقیه در منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه با حضور در اداره ی اوقاف شهرستان بندرلنگه با کارکنان این اداره دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ، حجت الاسلام علی مریدی زاده نماینده ولی فقیه در منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه با حضور در اداره ی اوقاف شهرستان بندرلنگه با کارکنان این اداره گفتگو کرد.

 

حسین صفری سرپرست اداره ی اوقاف و امور خیریه شهرستان بندرلنگه  در این دیدار با تاکید بر اینکه منویات مقام معظم رهبری را در این اداره عملیاتی می کنند افزود : امسال به بیان حضرت آقا سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل می باشد و این اداره نیز برنامه های خود را طبق بیانات و دستورات ایشان ایجاد و برنامه ریزی خواهند کرد.

حسین صفری افزود: برای شکوفایی وقف در این منطقه قصد داریم به یاری خدا و مسئولان این شهرستان فرهنگ وقف را ترویج کنیم.

وی ادامه داد : برای ترویج فرهنگ وقف تنها یک نهاد یا ارگان مسئول نیست ، بلکه از همه‏ دستگاه ‏های تبلیغی و اجرایی ‏میخواهیم تا در جهت اعتلای فرهنگ وقف در جامعه با اداره ی اوقاف بندرلنگه همکاری کرده و زمینه‏های شکوفایی آن را فراهم آوریم.

سرپرست اداره ی اوقاف و امور خیریه ی بندرلنگه با اعلام اینکه هر چند عمل به وقف از سوی مردم مهمترین راه گسترش فرهنگ وقف است ادامه داد : باید به این نکته نیز توجه داشت که مردم نیازمند راهنمایی و آموزش‏های دینی عملی در این زمینه هستند از این‏رو مسؤولان به ویژه دست اندرکاران امور مذهبی و فرهنگی می‏توانند با یک برنامه‏ ریزی صحیح و سیاست اصولی در جهت‏ دهی افکار عمومی به سمت فرهنگ وقف مؤثر باشند.

حسین صفری در پایان افزود: آثار مثبت وقف در زمینه‏ های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه ایجاب می‏کند که در گسترش وقف تلاش جدی داشته باشیم چرا که اگر به این سنت حسنه عمل شود بسیاری از مشکلات فعلی جامعه‏ ی ما قابل حل خواهد بود.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff