ترویج فرهنگ غنی قرآن و معارف اسلامی ضرورت جامعه است
+ پ -
ترویج فرهنگ غنی قرآن و معارف اسلامی ضرورت جامعه است

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم ، با بیان این که قرآن را باید درست فهمید و به آن عمل کرد، افزود: «ترویج فرهنگ غنی قرآن و معارف اسلامی ضرورت جامعه است و نظام اسلامی در این مسیر قدم‌های خوبی برداشته است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، مصطفی برزگر ، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم در بازدید از موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبراعظم (ص) قشم گفت : یکی از وظایف مسئولان و سازمانهای فرهنگی آشنا کردن افراد با علوم قرآنی و گسترش فعالیت های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی است و هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی در جامعه گسترش یابد و عمل شود، از بداخلاقی ها و آسیب های اجتماعی در جامعه کاسته خواهد شد و خدمات این موسسه در چند سال اخیر قابل تقدیر و ستایش است.

 

وی با بیان این که مفاهیم قرآن برکات و ثمرات بسیار زیادی را برای جامعه دارد، اظهار داشت: جامعه بدون مشکل، ثمره درک درست مفاهیم قرآن است.

 

معاون فرماندار قشم بر لزوم حفظ قرآن کریم و ضرورت تربیت محافظان قرآنی در جامعه تاکید و خاطر نشان کرد : در کنار حافظان قرآن باید محافظان قرآنی برای دفاع از ارزش‌های ناب اسلام نیز تربیت کرد.

 

وی افزود : اگر تعالیم قرآنی در سطوح مختلف جامعه نهادینه شود، هزینه ها و تلاش های مشقت بار درحوزه اقدامات انتظامی و امنیتی به حداقل می رسد.

فعالیت های قرآنی ضامن سلامت جامعه در همه ابعاد ، است .

 

مدیر عامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) قشم گفت : فعالیت های قرآنی ضامن سلامت جامعه در همه ابعاد ، معنوی ، عبادی ، فرهنگی واقتصادی است .

 

عباس باز ماندگان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد موسسه و برنامه‌های آینده این مرکز قرآنی افزود : فراگیری قرآن در جامعه کار ارزشمند و پر‌محتوایی است و باید با آن توجه ویژه شود .

 

وی بیان داشت: نفوذ معارف و مبانی اصیل قرآنی در متن جامعه، افزایش احساس امنیت عمومی، بازدارندگی در برابر ناهنجاری های اجتماعی و گسترش مهرورزی را در پی دارد.

 

بازماندگان اذعان کرد: آموزش قرآن در هر دو بعد روخوانی صحیح و تدبر، تفسیر و تحلیل در جامعه نیاز است و پیوند فکری و عملی مردم با قرآن یکی از ویژگی های یک جامعه سالم و روبه رشد بشمار می رود.

 

مدیرعامل موسسه پیامبراعظم(ص) افزود : در جامعه اسلامی باید بیش از این ها فرهنگ و آموزه های قرآنی در رفتار خرد و کلان همه مردم جلوه گر شود چنانچه پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مسیر با قدرت و سرعت بیشتری به جلو رفت.

 

وی با اشاره به تلاش های خالصانه و اثر گذار فعالان عرصه قرآنی قشم در موسسات ومراکزقرآنی این شهرستان، گفت: این موسسات رسالت بزرگی در ایجاد نظم، جامعه پذیری و قانون مداری در جامعه دارند و نیازمند همراهی و همکاری بیشتر مسئولان برای توسع و ترویج فرهنگی قرآنی و اسلامی هستند.

 

بازماندگان اظهار داشت : هر جا قرآن حضوری پر رنگ و کاربردی در جامعه داشته، شاهد کاهش معنی دار نابسامانی های اجتماعی و گسست های خانوادگی بوده ایم و هر جا قرآن وارد متن زندگی ها نشده شاهد آسیب های متنوع اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و روحی روانی هستیم.

 

موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبراعظم (ص) قشم اولین موسسه رسمی این شهرستان که در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را به صورت جدی آغاز نموده است و در این مدت فعالیت های گسترده ای را در زمینه حفظ ، مفاهیم ، تربیت معلم قرآنی ، دوره آموزش روخوانی و روانخوانی ، دوره آموزش تجوید برگزاری محافل و همایش های قرآنی و مسابقات فرهنگی و قرآنی مراسمات و دیگر فعالیت های فرهنگی و مذهبی را در کارنامه خود دارد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff