ترس از به خطر افتادن منافع شخصی حکام عربستان عامل حمله نظامی به یمن است
+ پ -
ترس از به خطر افتادن منافع شخصی حکام عربستان عامل حمله نظامی به یمن است

عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس علت حمله نظامی آل سعود را حکومت های سنتی و قدیمی دانست و گفت:ترس از به خطر افتادن منافع شخصی و حاکمیتی عامل اصلی حمله نظامی به کشور یمن است.

عزت الله یوسفیان ملا، عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار پارلمانی هرمز  حمله نظامی عربستان به یمن را تجاوزی آشکار دانست و گفت:در هر کشوری ممکن است اتفاقاتی نظیر انتخابات، کودتا رخ دهد اما کشورهای  همسایه به بهانه تاثیرات آن بر کشورشان حق حمله نظامی و رصد ندارند.

وی افزود: اینکه کشوری به بهانه تاثیر گذاری حوادث داخلی کشوری دیگر بر امنیت خود به مردم  حمله کند و زندگیشان را نابود کند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

یوسفیان ملا با بیان اینکه حمله نظامی به حریم یک کشور در هیچ قوانین بین المللی و غیر بین المللی پذیرفته نیست، اظهار کرد: سازمان ملل قعطنامه  مبنی بر پایان حمله نظامی و دستور به مذاکره صادر کرده اما این قطع نامه به شکل دیگری در حال اجرا است.

وی علت حمله نظامی آل سعود را حکومت های سنتی و قدیمی دانست و تصریح کرد: مردم که از این اشکال حکومتی خسته شده اند ؛ حکومت ها احتمال می دهند که اتفاقاتی که در کنار مرز های آنها رخ می دهد در داخل کشور آنها تاثیر گذار بگذارد و حاکمیت آنها را در خطر بیاندازد.

 

عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس تاکید کرد: ترس از به خطر افتادن منافع شخصی و حاکمیتی عامل اصلی حمله نظامی به کشور یمن است.

وی با بیان اینکه حمله نظامی بدون رعایت قوانین و جوامع بین المللی یک جرم است ، خاطر نشان کرد:  مبادی حقوق بشر و دادگاه های کیفری بین المللی باید برای هر یک از این حکام تشکیل پرونده بدهند و کلیه کسانی که دخالت داشته اند تنبیه شوند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff