تردد ۱۵۰۰۰ مسافر از بندرلنگه در مسیرهای بین المللی/ رشد۵۲درصدی ترانزیت غیرنفتی در غرب هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به تردد ۱۵۰۰۰ مسافر از بندرلنگه در مسیرهای بین المللی از رشد ۹ درصدی در شش ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛قاسم عسگری نسب، مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه  در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به عملکرد شش ماهه بنادر غرب هرمزگان در سال ۹۷ اظهار کرد: در شش ماه اخیر چهار میلیون و ۹۲۳ هزار و ۳۰۷ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شده که از این عدد یک میلیون و ۸۰۸ تن مربوز به کالای غیرنفتی بوده که رشد ۱۱ درصدی رقم زده است.

وی با بیان اینکه از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، سه میلیون و ۹۲۲ هزار و ۴۹۹ تن مربوط به فرآورده های نفتی است،گفت:میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان ۵۱۷ هزار و ۱۲۳ تن است که عمده این محموله های صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده که افزایش ۲۷ درصدی به دنبال داشته است.

این مقام مسئول افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم ۱۴۶ هزار و ۳۰۹ تن رسید که رشد ۱۸ درصدی در این زمینه به ثبت رسید.

عسکری نسب اضافه کرد: طی شش ماه نخست سال جاری، بیش از ۳۷ هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که در مقایسه با سال گذشته، ۶۰ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد:در سال جاری حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو است) در بنادر غرب هرمزگان به ۱۳۸ هزار و ۵۴۹ تن رسید که نشانگر رشد ۵۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن اشاره به جابجایی ۶۸ هزار و ۲۸ دستگاه خودروی ترانزیتی طی شش ماه گذشته، از رشد ۲۸ درصدی این بخش از فعالیت های بندری در سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول با اشاره به رشد ۱۹ درصدی عملیات جابجایی کالاهای کانتنیری در بندر لنگه گفت: در سال جاری  دو هزار و ۱۳۷ TEU کانتینر پر در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را پنج هزار و ۹۱۴ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۳۸ فروند شناور بالای هزار تن و پنج هزار و ۵۷۶ فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

عسکری نسب با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی تعداد مسافران دریایی داخلی در بنادر غرب استان هرمزگان گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای مهر ماه جاری، بیش از ۲۹۵ هزار و ۳۶ هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزایر خلیج فارس همچون کیش و ابوموسی جابجا شدند.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه خاطرنشان کرد: همچنین در بخش مسافرت های دریایی بین المللی، بندرلنگه توانست با ثبت رقم ترابری بیش از ۱۵ هزار نفر مسافر، رشد ۹ درصدی را در کارنامه عملیاتی شش ماهه خود ثبت کند.

 

انتهای پیام/