تردد هشت میلیون خودرو از محور های مواصلاتی هرمزگان در مرداد95/ سرعت متوسط تردد در شبكه راههای هرمزگان 101 كیلومتر در ساعت است
+ پ -
تردد هشت میلیون خودرو از محور های مواصلاتی هرمزگان در مرداد۹۵/ سرعت متوسط تردد در شبکه راههای هرمزگان ۱۰۱ کیلومتر در ساعت است

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‎های هرمزگان تصریح کرد: هفت میلیون و ۸۶۰ هزارو ۸۴۶ تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته که این از این رقم ۳۱ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.

علیرضا مجرد، مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان هرمزگان  در گفتگو با خبرنگار اقتصادی  شبکه اطلاع رسانی هرمزبا اشاره به میزان تردد وسایل نقلیه د رمحورهای مواصلاتی استان در مرداد ۹۵ گفت:بیشترین حجم تردد وسایل نقلیه سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس بوده که با ۳۳۶ هزارو ۲۳۱ تردد در این محور به ثبت رسیده است.
وی اظهار کرد:تعداد هفت میلیون و  ۸۶۰ هزارو ۸۴۶ تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته که این از این رقم  ۳۱ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.

 
مجرد با بیان اینکه متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح راههای مواصلاتی استان معادل ۱۷۵ وسیله نقلیه در ساعت بوده است، افزود: بیشترین نرخ جریان ترافیکی در محور  بندرشهید رجائی – بندرعباس  با جریان تردد ۹۸۵ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.
وی تصریح کرد: سرعت متوسط تردد در شبکه راههای دارای تردد شمار استان در ماه گذشته۷۱ کیلومتر در ساعت می باشد که بیشترین سرعت متوسط در این مدت ۱۰۱ کیلومتر درساعت مربوط به محور بندرلنگه – سه راهی چارک بوده است.

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های هرمزگان با بیان اینکه کمترین نرخ جریان ترافیک در مرداد سال جاری تردد هفت وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور سه راهی چارک-بندرلنگه بوده است، یادآور شد:هشت درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندرشهید رجائی-بندرعباس با ۱۲۰ هزار و ۵۱۸ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع کل ترددهای ثبت شده در محور های مواصلاتی استان ۱۳ درصد وسایل نقلیه سرعت مجاز را رعایت نکرده اند، اظهار کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام- فین  با۱۰۵ هزارو  ۹۰۳ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

 
مجرد افزود: اطلاعات متخلفین سرعت غیرمجاز بصورت آنلاین ومستقیم جهت اعمال قانون به پلیس راهور ارسال میگردد.
وی با اشاره به همکاری اداراه کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی استاندر اجرای طرح سلامت رانندگان حمل و نقل عمومی جاده ایتصریح کرد:  این اداره از تمام مراکز تخصصی، شرکتها و افراد مجاز ارائه خدمات طب کار که دارای مجوز فعالیت معتبر در زمینه معاینات سلامت شغلی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند برای انجام معاینات سلامت شغلی رانندگان دعوت به همکاری میکند.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff