تردد شناورها در تنگه هرمز با احتیاط صورت پذیرد

سی سی پور گفت: با توجه به افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی در تنگه هرمز توصیه می شود تردد شناورهای سبک، تفریحی و صیادی در این منطقه با احتیاط صورت پذیرد.

مرضیه سی سی پور کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمائی استان هرمزگان، از روز سه شنبه، هفتم دی ماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: طی امروز سه شنبه، هفتم دی ماه، طی ساعاتی با گذر ابر برروی آسمان استان، احتمال رگبار باران در برخی نقاط استان به صورت پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین طی ساعات صبح تا ظهرامروز، افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی برروی مناطق شرقی و مرکزی استان و تنگه ی هرمز پیش بینی می‌شود که موجب متلاطم شدن آب های تنگه هرمز خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: توصیه می شود، تردد شناورهای سبک، تفریحی و صیادی در تنگه ی هرمز با احتیاط صورت پذیرد.

سی سی پور افزود: از روز چهارشنبه، هشتم تا روز دوشنبه، سیزدهم دی ماه در غالب نقاط کشور و استان هرمزگان فعالیت سامانه بارشی فعالی پیش بینی می شود که تقویت و اوج فعالیت آن طی بعد از ظهر روز جمعه تا دوشنبه، سیزدهم دی ماه خواهد بود.

وی بیان کرد: حجم بارش طی روزهای یاد شده قابل ملاحظه پیش‌بینی می شود و سبب آبگرفتگی معابرعمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: بارش های این سامانه همراه با تند باد‌لحظه ای، رعد و برق و تگرگ پیش بینی می‌شود و دریا نیز طی این مدت نسبتاً مواج خواهد شد.

سی سی پور ادامه داد: توصیه می شود از ترددهای غیر ضرور، صعود به ارتفاعات و دریاروی خودداری گردد و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شود.

وی ابراز داشت: از نظر دمایی، طی امروز شاهد کاهش دمای کمینه در سطح استان بوده ایم، لیکن در پایان هفته، مجددا افزایش دمای کمینه و افزایش رطوبت نسبی در سطح استان پیش بینی می شود.

انتهای پیام/