تردد بیش از 14میلیون و 600 نفر-سفر در بنادرقشم/ ترانشیب بالغ بر 9 هزارتن کالا در سال94
+ پ -
تردد بیش از ۱۴میلیون و ۶۰۰ نفر-سفر در بنادرقشم/ ترانشیب بالغ بر ۹ هزارتن کالا در سال۹۴

‌مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: طی سال گذشته ترابری ۱۴میلیون و ۶۵۴ هزار و ۵ نفرسفر در بنادر قشم با رشد ۶ درصدی به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید باقر موسوی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به آمار عملکرد بنادر قشم طی دوازده ماهه سال ۹۴ در بخش های کالا و مسافر گفت: در سال گذشته، ۷ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۹۸۷ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.    

                                                              

وی ضمن اشاره به جابجایی ۲۴۵ هزار تن کالاهای صادراتی و وارداتی در بنادر این جزیره افزود: ۸۷ هزار و ۱۸۳ تن کالا صادراتی و ۱۵۷ هزار و ۵۳۳ تن محموله های وارداتی طی این مدت صورت گرفته است که در بخش واردات ۷۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم اظهار کرد: عمده محموله های وارداتی مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون مواد معدنی و لوازم الکتریکی، لوازم خودرو و … بوده است.

 

موسوی با اشاره به فعالیت های مسافری تصریح کرد: طی دوازده سال ۹۴، ترابری ۱۴میلیون و ۶۵۴ هزار و ۵ نفرسفر در بنادر قشم با رشد ۶ درصدی به ثبت رسیده است.

 

وی بیان کرد: سال گذشته، جابجایی دو میلیون و ۱۹۵ هزار و ۷۱۲ دستگاه خودرو از طریق بنادر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲ درصدی داشته است.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم  افزود: در این مدت، تردد ۸۵ هزار و ۲۶۰ فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که نسبت به سال ۹۳، ۲ درصد افزایش دارد.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین از تخلیه و بارگیری ۱۳هزار و ۴۵۰ TEU کانتینر در سال ۹۴ در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر دادو خاطرنشان کرد: سال گذشته، ۹ هزار و ۹۵ تن ترانشیپ کالا نیز در بنادر جزیره قشم به انجام رسید.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff