تردد بیش از شش میلیون خودرو در محور مواصلاتی هرمزگان/ سرعت غیرمجاز بیشترین تخلف رانندگان در جاده های بندرعباس
+ پ -
تردد بیش از شش میلیون خودرو در محور مواصلاتی هرمزگان/ سرعت غیرمجاز بیشترین تخلف رانندگان در جاده های بندرعباس

​مدیرکل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان با بیان اینکه در تیرماه سال جاری شش میلیون و ۱۲۳هزارو ۷۴۷ تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته است،اظهار کرد:بیش از ۳۴ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین می باشد.

علیرضا مجرد، مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی  شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت:در تیرماه سال جاری متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح راههای مواصلاتی استان معادل ۱۶۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده که بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرشهید رجائی – بندرعباس  با نرخ جریان تردد ۹۴۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

 

مجردبا بیان اینکه در تیرماه سال جاری شش میلیون و ۱۲۳هزارو ۷۴۷ تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته است،اظهار کرد:بیش از ۳۴ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین می باشد که محور بندر شهید رجایی به بندرعباس با ثبت ۲۶ هزارو ۱۴۲ وسیله نقلیه بیشترین حجم تردد در ماه گذشته را داشته است.

وی سرعت متوسط تردد در شبکه راه های دارای تردد شمار استان را ۶۹ کیلومتر در ساعت دانست و افزود : بیشترین سرعت متوسط در تیرماه ۹۷٫۷ کیلومتر درساعت مربوط به محور بندرلنگه – سه راهی چارک بوده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها استان تصریح کرد : کمترین نرخ جریان ترافیک در این ایام با ۱۴ تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور سه راهی چارک-بندرلنگه بوده که ۸ درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند.
وی یادآور شد:  بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندرشهید رجائی-بندرعباس با ۱۱۷ هزار و۶۲۶  وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
مجرد یادآور شد: از مجموع کل تردد ۹ درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام- فین  با ۵۲ هزارو ۹۸۸ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
 
مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان هرمزگان با بیان اینکه درتمامی محورهای استان دوربین های تردد شمار وکنترل سرعت نظارت دارد، عنوان کرد:: اطلاعات متخلفین سرعت غیرمجاز بصورت آنلاین ومستقیم جهت اعمال قانون به پلیس راهور ارسال میگردد.
مجرد با اشاره  به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: این سازمان در نظر دارد برای کاهش هزینه ها و به موجب مصوبه هیات عامل سازمان همایش سیستمهای حمل و نقل هوشمندبا مشارکت بخش غیر دولتی برگزار نماید.
وی با بیان اینکه بخش عمده هزینه ها از محل ثبت نام متقاضیان و شرکتهای بخش خصوصی حامی همایش تامین شود،افزود:مطابق توافقنامه مشترک سازمان و شرکت مجری همایش تسهیلات برای شرکت کنندگان در همایش اعلام شد.
مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان تاکید کرد:اساتید دانشگاه و دانشجویان با ۶۰ درصد تخفیف و کارکنان سازمان با ۲۰ درصد تخفیف می توانند در این همایش شرکت کنند همچنین افرادی که مقاله آنها پذیرفته شود از پرداخت هزینه
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff