تربیت همه افراد شاخص و برجسته کشور از دستاوردهای قرآنی است

+ پ -
تربیت همه افراد شاخص و برجسته کشور از دستاوردهای قرآنی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت:‌ تربیت همه افراد شاخص و برجسته کشور از دستاوردهای قرآنی است برای اینکه ساختار اصلی کشور ما بر اساس قرآن و علوم قرآنی است و انقلاب اسلامی نشات گرفته از قرآن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در مراسم جشن نور قرآنی استان گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآنی و علوم قرآنی ۳۰۰ میلیون تومان برای نشر و گسترش برنامه‌ها قرآنی و علوم قرآنی در سال‌جاری هزینه کرده و در سال آینده برای توسعه بیشتر این علوم دو برابر این مبلغ را هزینه خواهد کرد.

علیرضا درویش‌نژاد افزود: چشم انداز قرآنی جمهوری اسلامی ایران در افق سال ۱۴۰۴ همانند دیگر بخش‌ها با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو ایمان و عزم ملی و کوشش برنامه‌ریزی شده و مدبرانه جمعی و در مسیر تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی است.

این مسئول ابراز داشت: تربیت همه افراد شاخص و برجسته کشور از دستاوردهای قرآنی است برای اینکه ساختار اصلی کشور ما براساس قرآن و علوم قرآنی است و انقلاب اسلامی نشئت گرفته از قرآن است.

وی در ادامه به دغدغه مقام معظم رهبری در سبک زندگی اسلامی اشاره و اظهار داشت: اصلاح بهبود جامعه فقط در صورت ترویج سبک زندگی اسلامی است و این مسائل هم در راستای اصلاح ساختار فکری جامعه امکان‌پذیر است پس باید در ترویج فرهنگ و معارف ناب قرآنی و اهل‌بیت (ع) تلاش بیشتری صورت پذیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تصریح نمود: با توجه به شرایط بسیار حساس در حوزه فرهنگ و باوجود مشکلات و معضلات اجتماعی و پیشرفت لحظه‌به‌لحظه فنّاوری‌های نوین ارتباطی آثار بسیار مخرب آن در جامعه اسلامی، امروزه هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی خصوصاً در حوزه قرآن امری اجتناب‌ناپذیر است.

درویش نژاد بیان کرد: قرآن کریم زمینه‌ساز شکل‌گیری، پیروزی و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به برکت آموزه‌های مبتنی بر قران است که ایران اسلامی در بین کشورهای منطقه و حتی جهان حائز اهمیت قرار داشته و دارد.

این مسئول در پایان اضافه کرد: دهه فجر را بهترین فرصت برای ترویج و نشر معارف ناب قرانی و اسلامی است و باید از فرصت ایام‌الله دهه مبارک فجر جهت شناساندن هرچه بیشتر معارف قران و اهل‌بیت (ع) استفاده کنیم و از این ظرفیت عظیم اسلامی در راستای ترویج فرهنگ و آرمان‌های امام راحل و انقلاب به بهره‌برداری نحو استفاده نمائیم.

بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مراسم جشن نور قرآنی هرمزگان با حضور حافظان، قاریان و مسئولین کشوری و استانی با اجرای برنامه‌های مختلف علوم قرآنی و معارف اسلامی در حسینیه ۱۴ معصوم روستای روتان بخش بمانی شهرستان سیریک برگزار شد.

1 2 5 4 3 3 4 10 9 8 7 6
انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff