تربیت اسلامی ریشه در اصالت، آموزش و آگاهی دارد

+ پ -
تربیت اسلامی ریشه در اصالت، آموزش و آگاهی دارد

روحانی اعزامی از قم در دوره تربیت اسلامی با تکیه بر قرآن و احادیث در جمع پرسنل گمرک و اداره تبلیغات اسلامی بندرلنگه گفت: تربیت اسلامی ریشه در اصالت و آموزش و آگاهی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مـــرواریــــد نـــیـــوز: حجت الاسلام محمد فولادی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندرلنگه در حاشیه این نشست  گفت: دوره آموزشی تربیت اسلامی با تکیه بر قرآن و احادیث ویژه کارکنان ادارات با سخنرانی حجت الاسلام صدر در سالن اجتماعات اداره کل گمرک شهرستان بندر لنگه برگزار شد.

 

وی افزود: تربیت اسلامی هنگامی مثمر ثمر خواهد بود که اصالت در کنار آموزش و تربیت باشد اگر به آموزش صرف اکتفا شود و اصالت در نظر گرفته نشود شاهد رشد و پرورش در جامعه نخواهیم بود.

 

حجت الاسلام صدر، روحانی اعزامی از قم در دوره تربیت اسلامی با تکیه بر قرآن و احادیث در جمع پرسنل گمرک و اداره تبلیغات اسلامی بندر لنگه با اشاره به این مطلب که تربیت بر دوپایه آموزش و اصالت استوار است، بیان کرد: بهترین منبع برای الگو برداری کلام خداوند سیره پیامبر گرامی و ائمه اطهار است مومنی که تربیت اسلامی درون وجودش نفوذ پیدا کرده باشد عمل کننده به دستورات الهی و فرامین دینی خواهند بود.

 

روحانی اعزامی از قم در ادامه به ویژگی مومن واقعی اشاره و تصریح کرد: مومن واقعی به دستورات دین تنها در حد گوش دادن اکتفا نمی کند بلکه عمل کننده به فرامین و دستورات دینی است و صادقانه و بدون اینکه به ظواهر توجه کند به دستورات دینی عمل می کند.

 

این مبلغ دین در ادامه خاطر نشان کرد: کارمندان ادارات در برخورد با ارباب رجوع کمال متانت و صبر و شکیبایی داشته باشند مبادا در برخورد با ارباب رجوع و رفتار با بقیه همکاران دچار بدرفتاری و بی احترامی شویم.

 

وی در پایان گفت: رفتار و اخلاق و عمل یک کارمند چه در محیط کار و چه در محیط خانه بایستی همراه با عطوفت و مهربانی باشد افرادی که با روحیه مهربانانه و برای رضای خداوند به مردم خدمت رسانی می کنند مطمئن باشید که قلبش آرام و همیشه دوست دارد به مردم خدمت رسانی کند و هیچ گاه فکر انحراف نمی کند.

whatsapp-image-2016-11-22-at-10-27-52

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff