تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 348454
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
چگونه شکوفه ها جوانه می زنند:

تربیت اسلامی جز با صداقت خانواده ها شکل نمی گیرد

تربیت یعنی به شکوفه رسیدن استعداد های انسان خوبست اخلاق خوب داشته باشیم هم نسبت هم نوعان حتی نسبت به حیوانات و گیاهان، تربیت اسلامی شکل نمی گیرد جزء اینکه خانواده ها با هم صادق تر شوند، آبروی شوهر آبروی زن باشد.

تربیت اسلامی جز با صداقت خانواده ها شکل نمی گیرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه تحلیلی خبری رفتار نیوز، درعرصه آموزش خانواده ها ضمن توصیه به اینکه در مسائل تربیتی اگرخانواده ها با هم صادق باشند آبروی شوهر، آبروی زن است تربیت یعنی به شکوفه رسیدن استعداد های انسان خوبست اخلاق خوب داشته باشیم هم نسبت  هم نوعان حتی نسبت به حیوانات و گیاهان، تربیت اسلامی شکل نمی گیرد جزء اینکه خانواده ها با هم صادق تر شوند، آبروی شوهر آبروی زن باشد.

توصیه می شود زمانی را جهت خدمت به خانواده در طول روز تنظیم و مشخص نمائید، بهترین کلمات را به دخترانتان و همسرانتان نثار نمائید، منت کشی همسرتان بکنید دست نوازش برسرش بکشید به درد دل هایش گوش کنید و کنار همسرتان زیاد بنشینید یاد بگیرید چگونه دلبری کنید برای همسران خود چه زن و چه مرد هر دو باید این گونه رفتارها را انجام بدهند زنان از بهترین آرایش ها جهت دلبری از شوهرانشان استفاده کنند.

 

یادگیری مختص انسان است یعنی آنچه که نیاز انسان می باشد ما از طریق رفتار و کردارها توسط یک معلم تعلیم می بینیم بایستی بدانیم وراثت و اراده نیز اثر گذار بوده و چقدر تاثیر دارند ۵۰درصد تصمیم گیری راجع به ژن و انسان شناسی ژن است چگونگی رنگ، اوصاف و… مربوط به این موضوع می باشد.

دکتر عسکری خانقاء استاد دانشگاه تهران در این رابطه عنوان می کنند بدترین افراد داریم که بهترین افراد شده اند و بهترین افراد که پسرش یا همسرش بد شده است حضرت لوط که همسرش جزء فاسقان شد از آنطرف زن فرعون که قرآن به خوبی از آن یاد می کند، منابع متعددی از جمله کتاب هایی از دکتر فرازی (ای بنده من) کتاب اخلاقیات استاد مظاهری و بالاتر ازهمه خود قرآن در سوره نساء داریم که خداوند می فرمایند من زن و مرد را آفریدم که به عنوان لباس هم باشند، در سوره انفال و نحل هم داریم که خداوند می فرمایند: مرد و زن برای راحتی هم آفریدیم البته زن و مرد چه حقی به گردن هم دارند نیز در همان سوره نساء که چهارمین سوره قرآن است آورده شده است.

 

با آوردن مثال هایی می توان اینگونه نیز به زنان و مردان دراین رابطه برای متصور شدن مصداق هایی مشابه برایشان آورد که؛ زن  همچون زمینی مستعد و مرد کشاورزی ماهر، اگر زمین را خوب کود بهش بدهیم خوب بذر در آن بکاریم محصول خوبی به بار می آورد، بسیارند بذرهای جوانه زده ای درست که از آن برداشت خواهیم کرد، خدا فرمان داده بذر خوب بیاور و به خانه لقمه نارضایتی نبرید، بذر دزدی نباشد چون قاتل تربیت می شود و..، لازم است توجهمان به همدیگر بیشتر باشد.

زنان نیز بایستی نسبت به همسران خود امانت دار باشند، زن تلاش نکند زیباییش را جزء شوهرش کسانی دیگر ببینند، وظیفه دارند حفظ جان و حفظ فرزندان و حفظ ولایت اهل بیت را داشته باشند، در همین رابطه سوره های نور آیه ۳۰ و احزاب آیه۵۸  قرآن توصیه هایی به ما دارد. قانون برای علم زندگی، حقوق زن نسبت به مرد که فراوانند از این موارد تربیتی که لازم است بیشتر در جامعه عملیاتی گردد.

 

 

بسیاری معتقدند زنها باید ویژگی هایی چون حسادت، کبر، غرور داشته باشند که مردها نباید دارای آن ویژگی ها باشند، آیات نشوز که از آیه یک الی ۶ سوره نساء می باشد در این رابطه توضیحات بیشتری را بیان داشته اند، زنها بایستی بدانند آنجایی که به شوهر ضرر دارد بدون اجازه شوهر نروند و اگر رعایت نکردند موجب عذاب و عقوبتشان خواهد شد و مرد نیز بایستی در ارتباط زناشویی، نفقه و خوراک، پوشاک و مسکن، مهریه و… ازاین نمونه حق ها  بایستی اداکننده نیازهای خانواده خویش باشد.

یکسری حقوق مستحب نیز در رابطه با زنان و مردان داریم، از جمله مطالب خانه را در بیرون از منزل بازگو ننمایند، در زمینه خرج کرد خانه انصاف را رعایت کنید، خندیدن نسبت به هم، موقع آمدن شوهر از سرکار درب را برایش بازکردن، اجازه گرفتن و…، امام صادق علیه السلام می فرمایند: کسی که همسرش را اذیت کند از محبت ما بدور است.

 

 

توصیه می شود زمانی را جهت در خدمت خانواده بودن درطول روز تنظیم و مشخص نمائید بهترین کلمات را به دخترانتان و همسرانتان نثار نمائید منت کشی همسرتان بکنید دست نوازش برسرش بکشید به درد دل هایش گوش کنید وکنارهمسرتان زیاد بشینید یاد بگیرید چگونه دلبری کنید برای همسران خود چه زن و چه مرد هر دو باید این گونه رفتار ها را انجام بدهند زنان از بهترین آرایش ها جهت دلبری از شوهر انشان استفاده کنند.

به شکل های مختلف دام خوب برای شوهرانتان بگذارید و یاد بگیرید که بایستی گذشت را سرلوحه الویت دار کار هایتان قرار دهید، حفظ امانت و آبرو از دیگر اقدام اساسی اصلی است که می بایست با رعایت آن شوهر خود را به سمت خود بیاورید.

مردها نیز بایستی بدانند که زن ها ریحانه اند و به رسم امانت در بین مردم حضور دارند، هرچند که یک مرد قوی باشد باز توسط یک زن ساخته شده است خوبست هم آقایان و هم خانم ها نسبت به هم رو راست باشند و برای یکدیگر وقت بگذارند.

 

 

سعی نکیند مسائل منفی گذشته را به رخ همدیگر بکشید، حق ندارید به پدر و مادرهای همدیگر بی احترامی نمائید، شما ها الگوی فرزندانتان هستید اگر خانواده ها با هم صادق باشند آبروی شوهر آبروی زن است، اگر خوب راز داری همدیگر نمائید تعلیم و تربیت مورد وثوق اسلام ناب شکوفه استعدادی آن جوانه خوب می زند.

و درآخر اینکه خانم ها طبق سوره احزاب آیه ۵۸ حدود حجاب را بدانند فرو ببرند موها و اندام خود را بپوشند خودشان را تا هوس و هوسداران آنانان را به عذاب نکشاند، خیلی شدید حرکت نکنید خواهران دینی بدانید حقوق الهی قابل بخشش است، اما حق الناس و نارضایتی دو طرف زندگی از هم نه از هم عذر خواهی کنید و توبه کنید.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=348454
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,661 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی