ترانزیت هشت میلیون تنی کالا در راه آهن هرمزگان/ رشد22درصدی حمل ونقل ریلی در سال جاری
+ پ -
ترانزیت هشت میلیون تنی کالا در راه آهن هرمزگان/ رشد۲۲درصدی حمل ونقل ریلی در سال جاری

مدیر کل راه آهن هرمزگان از ترانزیت هشت میلیون و۴۵۸ هزار و۴۵۵ تن محمولات نفتی و غیرنفتی بوسیله ۱۳۶ هزارو ۶۸۲ دستگاه واگن خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد پورفخری مدیر کل راه آهن هرمزگان با اشاره به عملکرد شش ماهه این اداره کل در زمینه حمل بار در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد رشد۱۶ درصدی در زمینه تناژ و۲۶ درصدی در زمینه تعداد واگن در بندر شهید رجایی می باشیم.

وی اظهار کرد: درسال جاری هشت میلیون و۴۵۸ هزار و۴۵۵ تن محمولات اعم از ترانزیت، نفتی و غیرنفتی بوسیله ۱۳۶ هزارو ۶۸۲ دستگاه واگن جابجا شده است.

پورفخری با اشاره به توسعه خطوط ریلی در بندر شهید رجایی افزود:در سال جاری سهم جابجایی بار توسط حمل ونقل ریلی نسبت به جاده شاهد رشد ۲۲ درصدی می باشد.

مدیر کل راه آهن هرمزگان  تصریح کرد: در سال جاری در زمینه بارگیری تعداد ۵۱هزارو ۴۲۶دستگاه واگن به میزان ۳میلیون و ۵۰۰ هزارو۶۹۶ تن بارگیری انجام شده است که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیانگر رشد  ۱۷ درصدی می باشد.

وی تاکید کرد:و در زمینه تخلیه بار در استان نیز تعداد ۸۵ هزار و ۲۵۶ دستگاه واگن به میزان ۴ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۵۹ تن تخلیه انجام شده که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد واگن ۳۷ درصد و از لحاظ تناژ ۳۰ درصد رشد داشته است.

پورفخری  اهم کالاهای جابجا شده در این مدت را شامل مواد معدنی، مس، مازوت، کانتینرباردار و خالی، رول و…دانست.

وی با اشاره به  عملکرد راه آهن در زمینه تخلیه و بارگیری کانتینری گفت: در شش ماهه اول سال جاری از ۲۷ هزار و ۶۰۱  TEU در سال گذشته ، به ۴۶ هزار و ۷۰۷ TEU در

سال جاری رسیده است که رشد ۶۹ درصدی را شاهد می باشیم.

مدیر کل راه آهن هرمزگان خاطرنشان کرد:در بخش تن کیلومتر مرزی از ۲ میلیارد و ۸۳۳ میلیون و۱۸۳ هزار و ۲۷۰ تن کیلومتر در سال گذشته به  ۳ میلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۵۰۴ تن کیلومتر در سال جاری بوده است که بیانگر رشد ۱۸ درصدی در این زمینه است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff