تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 554441
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مسئول بسیج دانشجویی هرمزگان عنوان کرد؛

تراز فعالیت دانشجوی انقلابی تراز حکمرانی انقلاب اسلامی است

رئوفی با تاکید بر اینکه تراز فعالیت دانشجوی انقلابی تراز حکمرانی انقلاب اسلامی است، گفت: تحقق دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص شکل گیری تمدن نوین اسلامی از کلیدی ترین رسالت های جنبش دانشجویی است.

تراز فعالیت دانشجوی انقلابی تراز حکمرانی انقلاب اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عارف رئوفی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی در مقاطع تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش بی بدیلی را در جایگاه تصمیم گیری، تصمیم سازی و تمدن سازی ایفا کرده است، گفت: تراز فعالیت یک دانشجو به ویژه دانشجوی انقلابی تراز حکمرانی انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: وجه تمایز و تفاوت عمده دانشجویی که در فضای انقلاب اسلامی تنفس می کند و این فضا را درک کرده با سایر دانشجویان این است که در جایگاه تصمیم گیری و تصمیم سازی و با نوع نگاه تمدن سازی بتواند در جامعه مخاطب خود نقش آفرینی کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان با اشاره به شهادت سه تن از دانشجویان در آذرماه سال ۱۳۳۲ در اعتراض به سفر معاون وقت ریاست جمهوری ایالت متحده امریکا به دانشگاه تهران اظهار کرد: در آنجا اولین بارقه های فصل خزان حضور استکبار در کشور ایران خود را نمایان ساخت واین نوع نگاه استکبار ستیزی تداوم پیدا کرد.

رئوفی با اشاره به اینکه بازه زمانی سال های ۱۳۴۲تا ۱۳۵۷، نقطه عطف مبارزات حضرت امام(ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، تاکید کرد: تمام تلاش حضرت امام برای امت سازی بود فلذا زمانی که این ارتباط میان امام و امت شکل گرفت و به حد اکمال رسید انقلاب اسلامی هم به پیروزی رسید.

وی با تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی و دانشجویان پیش قراولان امتی بودند که امام خود را در شکل گیری انقلاب اسلامی یاری کردند، یادآور شد: همراهی دانشجویان به همین جا ختم نشد و پس از انقلاب اسلامی هم صحنه های بی بدیلی از مجاهدت ها و فداکاری های دانشجویان امثال شهید علم الهدی ها و دانشمندان در هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت که صحنه های بی مانندی از حضور آنها در تداوم و سیر پیشرفت انقلاب اسلامی بود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان با اشاره به اینکه اینکه امروز در گام دوم انقلاب اسلامی در مرحله دولت اسلامی قرار داریم، گفت: می بایست از این مرحله عبور کنیم تا به جامعه اسلامی و نهایتا تمدن نوین اسلامی ایرانی برسیم.

رئوفی تاکید کرد: مهمترین شرح وظیفه جنبش دانشجویی این است که بتواند زمینه لازم را برای فراهم آوردن دولت جوان حزب اللهی آماده کند.

وی، تقویت نیروی تراز و کادر انقلاب اسلامی، حضور و نقش آفرینی در سطح تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام و در جایگاه حکمرانی انقلاب اسلامی ونیز پرداخت های تخصصی به بیانیه گام دوم انقلاب و بندهای هفت گانه این بیانیه را از زمینه های فراهم نمودن دولت جوان حزب اللهی دانست.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اظهار کرد: اگر دولتی که در آینده روی کار می آید دولتی باشد که مبتنی بر مبانی اسلامی و انقلابی و نه نوع نگاه لیبرالی و پوزیتیویستی به مقوله اقتصاد، فرهنگ و سیاست نگاه بکند ما مسیر رو به جلویی را خواهیم داشت.

رئوفی ادامه داد: اگر دولتی را در پیش رو داشته باشیم که در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت عمل بکند و راهبرد خود را قدرت درون زا و نگاه به درون در عین تعامل با بیرون بداند و نه دولتی که با ارائه پالس های ضعف و ناتوانی به دشمن امثال شهید سلیمانی ها و شهید فخری زاده ها را به قربانگاه برد آن وقت می توانیم ادعا بکنیم که انقلاب اسلامی در مرحله دولت سازی می تواند روزهای موفق تری را بگذراند و به سمت تمدن سازی و شکل گیری تمدن اسلامی نزدیکتر بشویم.

وی با اشاره به مهمترین رسالت جنبش دانشجویی در ایام پیش رو خاطرنشان کرد: تحقق دغدغه مهم رهبر انقلاب در خصوص شکل گیری تمدن نوین اسلامی و پرداخت تخصصی در حوزه های مختلف از کلیدی ترین رسالت های جنبش دانشجویی است که می تواند در جایگاه حکمرانی انقلاب اسلامی عمل کند و آنچه که دغدغه رهبر انقلاب مبتنی بر شکل گیری دانشگاه تمدن سازاست، به وقوع بپیوندد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=554441
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,120 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی