تد کروز: ایالات آمریکا باید ایران را تحریم کنند
+ پ -
تد کروز: ایالات آمریکا باید ایران را تحریم کنند

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تصریح کرد که ایالات آمریکا باید تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از تصویب توافق ایران را صورت دهند و تحریم‌هایی را علیه ایران تصویب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سناتور «تد کروز» یکی از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از ایالت «تگزاس» روز «یکشنبه» (دیروز) اعلام کرد که تمامی ایالات آمریکا می‌بایست تمامی تلاش ممکن خود برای جلوگیری از تصویب توافق هسته‌ای ایران در کنگره را بگیرند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، کروز ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای با ایران از ایالات مختلف آمریکا خواست تا تحریم‌های خود را علیه ایران تحمیل کنند.

این نامزد جمهور‌ی‌خواه در نشستی در ایالت «آلاباما» در پاسخ به این سوال که ایالات آمریکایی باید چه اقداماتی را برای تحمیل تحریم‌ها علیه پول‌هایی صورت دهند که دولت اوباما موافقت کرده است بعنوان بخشی از توافق هسته‌ای با ایران آزاد کنند، گفت: من فکر می‌کنم که ایالات آمریکا باید اقداماتی را در زمینه تحریم‌ها صورت دهند و به این سو حرکت کنند.

کروز ادامه داد: دادگاه به این نتیجه رسیده است که هیچ رئیس‌جمهوری خواه جمهوری‌خواه یا دموکرات حق قانونی برای کنار گذاشتن حاکمیت آمریکا را ندارد بنابراین فکر می کنم که ایالات آمریکا باید در این مسیر گام بردارند. این یک جنگ است. این یک استدلال قانونی باز و بسته نیست بلکه ما باید تمامی تلاش خود را برای مقاومت در برابر توافق ایران به کار گیریم.

این نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نشستی با حضور ۷۵۰ نفر در سالنی در جنوب بیرمنگام واقع در آلاباما حاضر شد که این مراسم عصر روز یکشنبه برگزار شد.

ایران و ۱+۵ در ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیرماه) در خصوص برنامه هسته‌ای ایران در وین به یک جمع‌بندی رسیدند و کاخ سفید یک هفته بعد از آن متن توافق هسته‌ای را در اختیار کنگره قرار داد تا در یک بازه ۶۰ روزه و تا ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور ماه) آن را بررسی کند و آن را به رأی بگذارد.

جمهوری‌خواه تلاش می‌کنند تا دو سوم اکثریت آراء کنگره را علیه توافق هسته‌ای ایران به دست آورند تا اوباما نتواند آن را وتو کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff