تدوام روند کاهشی قیمت نفت با افزایش عرضه در بازار/بشکه‌ای 53 دلار
+ پ -
تدوام روند کاهشی قیمت نفت با افزایش عرضه در بازار/بشکه‌ای ۵۳ دلار

قیمت نفت در بازارهای جهانی با بدتر شدن فزونی عرضه در بازار همچنان روند کاهشی خود را حفظ کرده و هر بشکه از این کالای اساسی ۵۳٫۰۸ دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت با بدتر شدن وضعیت فزونی عرضه در بازار که اثر افزایشی کاهش ارزش دلار و انتظار برای کاهش در ذخایر نفت آمریکا را خنثی کرد، برای ششمین روز کاهش یافت و طولانی‌ترین رشته کاهشی در یک سال را به ثبت رساند.

هر بشکه نفت برنت با ۲۲ سنت کاهش ۵۳٫۰۸ دلار در هر بشکه فروخته شد و در مسیر ثبت ششمین روز متوالی کاهشی قرار گرفت که طولانی‌ترین دوره از جولای گذشته است. هر بشکه نفت ۳۱ سنت کاهش ۴۷٫۶۷  دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

بر اساس بررسی رویترز، اعضای اوپک در سه ماهه دوم، ۳ میلیون بشکه در روز نفت بیشتر از تقاضای روزانه تولید کرده‌اند که در مقایسه با حدود ۲ میلیون بشکه در روز در سه ماه نخست امسال، بیشتر است.

نشست فدرال رزرو در اواخر امروز تشکیل می‌شود اما انتظار بازار برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه سپتامبر در حال کمرنگ شدن است و این امر سبب شد تا ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها کاهش یابد.

اولیور جاکوب تحلیلگر نفتی در سوئیس در این‌باره گفت: «اگر شما به ذخایر نگاهی بیندازید، ذخایر زیادی وجود دارد و ذخایر بنزین نیز در حال افزودن فشار بیشتری هستند.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff