تداوم پیروزی‌های سندرز بر کلینتون؛ این بار در «وایومینگ»
+ پ -
تداوم پیروزی‌های سندرز بر کلینتون؛ این بار در «وایومینگ»

برنی سندرز که خود را نامزدی سوسیال دموکرات معرفی می‌کند در آستانه رقابت سرنوشت ساز نیویورک شکست دیگری به هیلاری کلینتون پرآوازه تحمیل کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، برنی سندرز یکی از دو نامزد اصلی دموکرات‌ها در رقابت‌های درون حزبی آمریکا در ادامه روند پیروزی‌هایش بر هیلاری کلینتون، روز شنبه وزیر خارجه سابق آمریکا را در ایالت «وایومینگ» هم شکست داد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، سندرز در مجامع حزبی ایالت وایومینگ بیش از ۵۶% آرا را به خود اختصاص داده و کمتر از ۴۴% آرا هم به کلینتون رسیده است.

این هشتمین پیروزی سندرز در ۹ رقابت اخیر و شانزدهمین پیروزی او در مجموع است.

روند مثبت کارزار انتخاباتی سندرز سوسیال دموکرات در حالی شکل گرفته که وی تنها ۱۰ روز دیگر در مرحله بعدی رقابت‌های درون حزبی باید در نیویورک، یعنی ایالتی که کلینتون سال‌ها نماینده آن در سنا بوده، به رقابت بپردازد.

ایالت وایومینگ تنها ۱۴ امتیاز ایالتی دارد، اما به واسطه حفظ روند مثبت سندرز، نتایج این ایالت برای او و هوادارانش حائز اهمیت بود.

بر اساس قوانین رقابت‌های درون حزبی در آمریکا، هر ایالت بر اساس میزان جمعیت تعداد مشخصی امتیاز ایالتی (delegate) دارد. در حزب دموکرات هر نامزدی که به نصف به علاوه یک (۲۳۸۳ امتیاز) از مجموع امتیازات دست یابد، کاندید نهایی حزب در انتخابات خواهد بود.

تا اینجای رقابت‌ها کلینتون ۱۲۷۶ و سندرز ۱۰۳۷ رأی ایالتی دارند، اما کلینتون به لطف رأی مقامات حزب (که نیازی به پایبندی به نسبت رأی عمومی ندارند) جمعا نزدیک به ۷۰۰ امتیاز از سندرز پیش است. با این حال سندرز می‌گوید در صورتی که او در آرای عمومی از کلینتون پیش بیافتد، مقامات حزب هم باید آرای خود را به نفع او تغییر دهند.

ایالت نیویورک ۲۴۷ امتیاز ایالتی دارد. هرچند سندرز همواره در نظرسنجی‌های این ایالت از کلینتون عقب بوده، اما در نظرسنجی‌های روزهای اخیر فاصله این دو به میزان چشم‌گیری کاهش یافته است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff