تداوم هجمه ی فاضلاب بندرعباس به خلیج فارس /عضو شورای شهر مردم را به چالش “فاضلاب “دعوت کرد
+ پ -
تداوم هجمه ی فاضلاب بندرعباس به خلیج فارس /عضو شورای شهر مردم را به چالش “فاضلاب “دعوت کرد

ورود آلاینده های شهری در چند سال اخیر خلیج فارس را با مشکلات گوناگونی مواجهه کرده است، که حال و روز دریای نیگون خلیج را به وضعیت قرمز درآورده و مسئولین هم چنان از پاسخ به این موضوع طفره می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، بیش از چندین سال است که شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان پس آب ها و فاضلاب شهر بندرعباس را بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی روانه دریا می کند که این رویه تخریب زیست محیطی را به همراه داشته است.

 
در سالیان اخیر ورود آلاینده های شهری خلیج فارس را با مشکلات گوناگونی از جمله مرگ دسته جمعی ماهیان آبزیان و پدیده جلبکی کشند مواجهه کرده است که دریای نیگون خلیج را خونین کرده است.

 
حسین خادمی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در جمع خبرنگار در پاسخ به خبرنگار هرمز ورود فاضلاب های خانگی به دریا را تکذیب کرد و گفت: در طول نوار ساحلی شهر بندرعباس از شمالی ترین محدوده شهر و ساحل فرودگاه تا سواحل سورو هیچ گزارشی مبنی بر ورود فاضلاب به دریا وجود ندارد و هر آنچه که وارد دریا می شود روان آب های شهری است.

 

 

این گفته مدیر عامل فاضلاب در حالی است که در بافت فرسوده شهر بندرعباس و محلاتی مانند کمربندی، شیر سوم، دو راهی ایسینی و غیره امکان اجرای طرح جمع آوری فاضلاب وجود ندارد و پساب های خانگی با ورود به خورهایی که وظیفه حفظ اکوسیستم دریا و ساحل را برعهده دارند به معابری برای ورود فاضلاب به دریا شده اند.

 

 

روز گذشته و مصادف با ۲۹ شهریورماه کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس پیش از حضور در جلسه شورای شهر به مقابل دهانه ورودی فاضلاب به دریا قرار گرفت تا با این اقدام اعتراض خود را به این وضعیت نشان دهد.

 

 

 

52351

 

 

 

کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به حرکت اعتراض آمیز روز گذشته خود و ورود فاضلاب به دریا گفت:در دو سال گذشته پیگیری های و درخواست های زیادی برای پیشگیری از ورود فاضلاب به دریا داشته ایم که تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم و به عنوان شهروندی از استان به نشانه اعتراض و به امید رهایی از این مشکل به این اقدام دست زدم .

 
وی یادآور شد : در روز ملی خلیج فارس جشنواره ها و برنامه های زیادی برای صیانت از خلیج همیشه فارس برگزار می شود اما تاکنون برای جلوی ورود آلودگی و حفظ سلامت دریا هیچ اقدامی نشده است که این کار خیانت به نسل حاضر و نسل آینده است.

 

 

جهانبش با اشاره به آلودگی های دریا و پدیده جلبکی کشند قرمز اظهار کرد:اقدام روز گذشته من کار خاصی نبود چرا که مردم همه روزه ۱۰۰ متر جلو تر از محل ورود فاضلاب به دریا همراه با فرزندانشان در این آلودگی ها بازی می کنند و تاکنون هیچ تغییر نگاه مدیریتی شاهد نشده ایم.

 
وی با بیان اینکه از هر اقدام قانونی که توهین به شخصیتی را همراه نداشته باشد برای صیانت از حق شهروندان استفاده می کنم، تاکید کرد: در صورت ادامه رویه ورود فاضلاب به دریا و عدم توجه مسئولین به این معضل زیست محیطی مردم را به چالش فاضلاب دعوت می کنیم.

 

 

عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه نباید برای حفظ این پست ها و جایگاهها رسالت اصلی مان را فراموش کنیم، خاطر نشان کرد:هر مسئول یک شهروند است که اگر نگاه شهروندی در انجام وظایف حاکم باشد شاهد تصمیمات بخشی و موزایکی نخواهیم بود.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff